Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Od: Datum: 11.09.12 09:31 odpovědí: 7 změna: 12.02.14 17:25

Dobrý den, viděli jsme reklamu na čističku vzduchu Ionic-CARE Triton X6. Náš byt má rozlohu 74 metrů čtverečních. Má někdo tuto čističku doma a jste s ní spokojeni? Vidíte viditelné zlepšení, že máte méně prachu? Vyčistí to jen jeden pokoj nebo zvládne celý byt. Dcera má astma, v bytě nemáme koberce, snažíme se udržovat čistotu, přesto je tam stále hodně prachu. Děkuji za odpověď. S.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.12 10:03

Čističku vzduchu mám doma. Používám jí sice od podzimu do jara, jsem s ní spokojená. Mám jí v obývacím pokoji o rozměru 21 metrů čtverečních a vzduch vyčistí. Prach úplně všechen nevyčistí, jenom částečně. Tak velký prostor vám to určitě nevyčistí, leda, že by jste v každé místnosti měla jednu čističku. I přesto, že jí mám v zimně zapnutou nonstop, prach v bytě se mi usazuje, ale méně. Možná to bude i tím, že mám v bytě koberce.Je pravda, že u čističky je velmi snadná údržba. Investice do čističky není tak vysoká, takže jí můžete zkusit koupit. Zkuste jí dát do místnosti, kde vaše dcera tráví většinu času.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.09.12 10:12
cisticku jsme take vyzkouseli, male zlepseni je znat, ale nejvic se osvedcilo prestehovani na vesnici a cisticka sla z domu. jen namet na premysleni.:)

Datum: 11.09.12 10:20

Doporučoval bych nákup čističky vzduchu konzultovat s lékařem Vaší dcery.

Poslední dobou co tak čtu, převládá v odborné veřejnosti (a výzkumy to potvrzují) názor, že "příliš hygieny" škodí...

Doma uděláte pro dceru sterilní prostředí (berte mne s rezervou), ale až vyjde ven na ulici, tak na ní prach v ovzduší dopadne "plnou

silou"...Je to podobné jako s přílišným úklidem za pomoci desinfekčních prostředků...doma čisto...a tělo pak nemá obranné látky

proti infekcím, které člověk "potká" venku.

Zajímavý byl i průzkum nemocnosti dětí kde se porovnávala domácnost (domácnosti) kde žila zvířata a kde ne...V domácnosti, kde

s dětmi od narození byl pes nebo kočka byla nemocnost dětí o poznání nižší, než v domácnostech s dětmi ale bez domácích zvířat.

To jen pro Vaše zamyšlení.

Ohodnoceno: 2x

Od: jokr
Datum: 12.09.12 18:41

Tak toto je moje parketa... Z první rady bych použil pouze poslední větu, to je, čističku vzduchu do místnosti, kde se nemocný nejčastěji nachází a předpokládám, že i spí...

Tak popořadě, jedná se o člověka nemocného, to znamená, že výkon čističky by měl být 3x tak větší, než je objem (délkaxšířkaxvýška) pokoje. Bez závěsů, záclon, koberců a jiných lapačů prachu. Úklid pouze na "mokro", v období kvetení trav či stromů (nejč. habr, bříza) větrat přes jinou místnost, nebo intenzivně po vydatném deštíku.
Prach... Nejde o odsátí prachových částic, které jsou tak "těžké", že padají na nábytek, k zemi..., ale které jsou tak lehké a malé, že se neustále víří pouhým pohybem v místnosti... Tento prach má být zachycován filtry čističky. Ideální je, aby proud přefiltrovaného vzduchu vytvořil v prostoru vzduš. cirkulaci-

Protože v případě Vaší dcery musí být čistička v provozu non stop, měla by mít nízký příkon (W), tichý chod, alespoň 2-3 stupně výkonu, ionizátor je jenom ku prospěchu... Doporučuji Elektrolux, švýcarský Turmix...
Prachové filtry by měly být vyměnitelné a neobnovitelné(!), minimálně 1x - 2x za sezónu vyměnit. Při údržbě čističky doporučuji roušku na nos. Pachový filtr (uhlíkový) lze lehce osprchovat studenou vodou a nechat okapat...
Na závěr, reklama má za úkol zajistit prodej zboží, neinformuje o kvalitě a účinku přístroje. Prodejci, ti seriózní, mají zpravidla testy ze Zdravotnického ústavu o účinnosti filtrů... Je to koupě na delší čas, tak zvažujte a vybírejte... na reklamu se snad ani nedívejte.
Kam čističku umístit? Do míst, kde nebude překážet v pohybu po bytě a kde bude mít vzduch volný přístup, takže ne do koutů, ne za různé překážky... nejlépe do spodních částí místností... na zem. Zavírejte dveře...
O prachu, co udolal mnohé přepečlivé hospodyňky píše Dr. Springerová ve své publikaci Domácí lékařka... Neshánějte tuto knihu, protože je ca 100 let stará... a mám ji doma...
Budete-li mít otázky, jakožto že ano, napište...

Zdraví

jokr

Od: jokr
Datum: 12.09.12 18:50

Našel jsem si nějaké čističky vč. té, o které píšete... V textu je tolik pravd a na ně nalepených polopravd až blábolů, že je nelze komentovat.

Ionizátor... Z fyziky... Negativně nabité částice se shlukují ve větší útvary a jsou snáze zachytitelné filtry... a negativní ionty působí pozitivně na lidský organismus, vč. lidské psychiky - ne, to není reklamní žvást. Lépe se budete cítit v lese, u vodní bystřiny než ve městě na rušné křižovatce... Tomuto tématu byl věnovaný ca hodinový dokument, tuším že španělský.

Od: jita*
Datum: 12.09.12 21:17

Jsem astmatička už hodně moc let.Nemám tuto čističku mám jinou už dlouho.Nepouštím ji furt ale jen když mám problémy většinou v pylové sezoně hlavně večer abych se vyspala a musím říct že mi pomáhá.Někdo tu napsal-odstranit koberce.s tím nemůžu souhlasit.Pokud chodíte po koberci tak prach nevíří-zůstane v koberci,pokud jdete po podlaze bez koberce tak prach se rozvíří a vdechujete ho a to můžete vytírat jak chcete ten prach se brzy na podlaze objeví .Nikomu to nebudu vyvracet jestli koberce nebo ne.já to mám za ty léta vychytané,mám koberce každý den místo vytíraní vytáhnu vysavač Já bych doporučila tu čističku.Ano venku se nadýchá prachu ale doma se jí uleví .Pokud je dcera astmatička hodně moc jí pomůže pokud si pokaždé v pylové sezoně po příchodu z venku umyje vlasy.Nezůstávat v oblečení které měla venku .To jsou moje zkušennosti s astmatem.

Od: lukas1980*
Datum: 12.02.14 17:25

Dobrý den, měl jsem čističku vzduchu Ionic-Care Triton X6, ale moc mi nepomohla. Mám alergii na prach a pyl a Ionic-Care vyčistí od prachu jen malý prostor v okolí čističky. Zakoupil jsem si čističku vzduchu SINCLAIR SP-300A a jsem s ní moc spokojený.
Čistička má kvalitních celkem pět filtrů bavlněný filtr, předfiltr, uhlíkový filtr, HIMPOP filtr, HEPA filtr a 4 úrovně čištění (režimy). Čističku mám cca půl roku a jsem s ní moc spokojený.
Lukáš

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.