Akumulační nádoby - mají nevýhody?

Od: Datum: 11.09.12 00:50 odpovědí: 11 změna: 19.09.12 16:48

Zdravím, našel jsem předevčírem článek o vytápení domu kotlem + akumulační nadrže. Kotel už máme několik let, ale ty nadrže jsou pro mne novinka ) A musím říc že mne to nadchlo, a chto. Nevím o žádých nevíhodách. Pokud jsou jsem snima. Letos budem vytápět jen přízemí cca 80m2 ale napřezrok už i podkrový a to má 198m2. Má te někdo odhad na kolik to může vyjíd? Jak velké nádrže?

Díky za info

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.12 07:01

O aku nádržích je na netu napsáno mnohé,třeba na energoportál.cz,záleží jak velký máte kotel,jaké jsou ztráty objektu,jestli se Vám to vyplatí.Musel byste překopat kotelnu,koupit nádrže,zaizolovat,atd atd.

http://www.energoportal.cz/forum/pevna-paliva/

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.09.12 23:31

Díky zareakci, je fakt že to nejde takhle ani napsat, ano - ne. no budu o tom zjištovat víc.

díky

Od: rv
Datum: 17.09.12 09:28

Nevýhodou můžou být ztráty tepla z aku nádoby. Pokud tuto máte umístěnou ve vytápěném prostoru, tak to přes zimu nevadí, ale pokud bude někde v kotelně mimo vytápěný objekt, tak ty ztráty mohou být nepříjemné. A samozřejmě vhodné jsou pro kotel na pevná paliva (popř. solární ohřev).

Datum: 17.09.12 20:52

no mám sklep cca90 rozdelený na čtyři místonosti 3 (v jedné je kotel a uhlí,druhe bude asi dřevo a třetí je prázdná, tam jsem myslel umístit ty nadoby) jsou asi stejně velke+ jedna malá tam je vodárna. a schodiště. když se topí tak teplo tam je, jinak barák není zateplenej, bude ale až na jaře. teď už to asi nestíháme. proč mne ubec napadl nápad s aku nadobama je proto že jsem si nechal udělat topení a chytrák(podle mě teda vůl, protože nechápu jak muže dát termohlavice na takovejhle kotel,aletřeba se pletu) instalater mi dal termohlavice a kotel se dost přehřívá (dakon dor 16) takže mám v plánu vyhodit termohlavice a dát normální. ale pokud se mi podaří udělat ty akunadoby tak je zas vrátim. a další věc libí se mi to pohodlí že si přes den natopím avečer už nemusím běhat přikládat. mimo jine často pracuji v noci, tak maželka by nemusela běhat do sklepa.

Datum: 17.09.12 23:39

ttak termohlavice na kotel který se neumí regulovat nebo neumí odvést teplo jinam dá jenom debi...je jasné jak se začne ohrívat zavřou a kotel pak udělá bum,jinak na ty akumulační nádoby zase potřebujete výkoný kotel aby jste nenahříval vodu celý den a ta vám vystačila na provoz např přes noc.ta 16kw si myslím na to nebude nic moc s tím moc vody nenahřejete a pak to nemá efekt.

strýc to dělal ,má 2x nádrž 1200l a silný kotel který to nahřeje za krátký čas ale jede z nádrží od večera do rána bez problému

Datum: 18.09.12 21:04

jj souhlas, mne to vůbec nedošlo předal mi to jako hotovou věc a pak večer jsem zatopil a došlo mi to. Že ty termohlavice jsou přece blbost, já nemám jak škrtit kotel, no měl pro něj ještě jinou práci ale tímhle si to pokazil. Dneska jsem si koupil bauhausu normalní ventily na kv radiatory. Když tu hlavici budu chtít vyměnit za normalní hlavic (ne termo) nusím vypuštět vodu? Přijde mi že ne, že to šroubení neni nějak těsnící. Tak se jen ptám. dík za info

Datum: 18.09.12 23:04

na co jste kupoval ventili kupte klasické hlavice jen je vyměníte za ty vrchní termo a je to,každý výrobce termoventilu prodává bud termo vršek nebo pro ruční ovládání to stojí pár korun

doplněno 18.09.12 23:07:

ruční hlavice cena 30-90kč dle kusu

doplněno 18.09.12 23:10:

nebo jste myslel tohle a tamto topenářovi vradte at vám vrátí peníze nebo je blbej když by vám bouchl kotel tak by asi necáloval*bzum*

Datum: 19.09.12 09:05

asi jsem to napsal špatně. koupil jsem toto http://www.kamody.cz/radiator…ucni-hlavice-ra-5002-013g5002

doplněno 19.09.12 09:06:

není to uplně ona, ale podobná hlavice.

Datum: 18.09.12 12:54

Jak je tu napsáno, akumulační nádrže jen pro vytápění tuhýmy palivy, příp. solar. Jinak nemají význam.

Datum: 19.09.12 16:03

Akumulační nádrže se instalují v případě, že je předimenzovaný kotel a jeho tlumený provoz by znamenal velmi malou účinnost, ztráty na palivu, zanášení a korozi spalinových cest i kotle. Tak kotel jede na plný výkon (s dobrou účinností) do objektu i do akumulačních nádrží a když jsou nádrže natopeny, tak se kotel odstaví. Pak se čerpá teplo z akumulačních nádrží a když se vyčerpá, tak se opět zatopí kotel.

Když budete rozšiřovat otápěnou plochu domu, tak radši vyměňte kotel za jiný s větším výkonem. Bude to levnější než ty akumulační nádrže + automatická regulace!

Datum: 19.09.12 16:48

Kahsa, pokud je topení navrženo OK, tak vůbec nevadí, že máte termohlavice. Teď se Vám přehřívá kotel, pak se bude přehřívat místnost. Někde je něco špatně.

Právě instaluji nádobu (2kubíky), páč zatopím, za chvilku je teplo, ale kotel stále dohořívá. Přitopímdále, vodu natlačím do zásobníku, který je kvalitně izolován, a až se v bytě ochladí, nemusím zatápět, jen proženu vodu ze zásobníku do radátoru...

Nezapomenout na expanzní nádobu!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.