Obnovení nátěru podhledových palubek na domě

Od: Datum: 10.09.12 08:36 odpovědí: 3 změna: 10.09.12 11:15

Dobrý den.Chci přetřít podhledové palubky na domě.Palubky jsou v pořádku nejsou zkorucené ani "šedé,černé" od vody.Stávající barva je co vzpomínám nějaký kaštan.Jsou vidět "leta" i kresba dřeva.Ale nyní chci dát nátěr zase nějakou lazuru ale tmavší.Je nutno palubky obrousit na čisté dřevo? Nebo mohu na stávající nátěr dát rovnou tmavší lazuru?Jde mi o zachování kresby dřeva! aby bylo vše tmavši než je ted kaštan.Na jižní straně je nátěr hodně "vyšisovaný" od sluníčka,dřevo působí "hladově" že by chtělo "promastit" a oživit.

Prosím jak mám postupovat.

děkuji Jana

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 10.09.12 09:26

Lazurový lak se nemusí brousit,odstín si najděte v tabulce na prodejně.Je to hezké,ale všimněte si že lidi chodí se skloněnou hlavou,takže to co mají nad hlavou,nevnímají.Takže natom zase tak nezáleží.

Datum: 10.09.12 10:43

Jasně.Ok mně hlavně zajímá zda mohu dát nyní lazuru tmavší nikoliv světlý kaštan nebo zda to musí být opět světlý kaštan.

Jinač já to nedělám kvůli lidem ale aby se to líbilo hlavně mě.To pak doma nemusíme malovat,uklízet,a vše si zvelebeovat protože to nikdo nevidí...Tak na tom nezáleží.

To je jako když někdo udělá fasádu (a je to častá divná vychytávka) na přední straně domu a z ulice a boky a zadek nechají hnusný a neudržovaný.

díky

Od: ladaadal*
Datum: 10.09.12 11:15

Pokud chcete tmavší odstín, klidně ho použijte, jen je nutno počítat s tím, že při nátěru na starý bude ještě malinko tmavší než na čisté dřevo.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.