Předělání jednokřídlového okna

Od: Datum: 10.09.12 01:33 odpovědí: 2 změna: 10.09.12 10:28

Koupil jsem si 5 let starý byt a v ložnici je velké 150x150 cm jednokřídlové okno, může to znít legračně, ale mám strach z velkých oken, a proto se chci zeptat, jestli je možnost předělat (ne vyměnit) takové jednokřídlové okno nějakým sloupkem a nějakou úpravou bez demontáže na dvoukřídkové 70x150 cm okno. Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.12 05:23

Toto je bohužel technicky nemožné. A má to ještě jeden háček. Okno musí být stejné, jako mají sousedi pod a nad vámi. Tedy pokud je toto okno v ložnici, musí být všechna okna v tomto "sloupci" stejného rozměru a stejné barvy. Nebude vadit, jestli ve vedlejším pokoji bude kulaté okno jako na lodi a třeba růžové barvy, ale pouze za předpokladu, že si stejná okna pořídí i všichni sousedi nahoře a dole.

Takže jediné řešení spatřuji v tom, nalepit na sklo dělící pásek, který okno rozčlení alespoň opticky. Což ale pro vás nebude asi dostačující. Pokud by okno bylo staré, bylo by řešením domluvit se se spoluvlastníky bytů na brzké výměně oken a prosazovat dvojkřídlé provedení.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.09.12 10:28

Tak to jsem bohužel tušil. Tak nebudu moc otevírat okno. Díky ještě jednou...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.