Prokopnutý přívod Elektriky k RD

Od: Datum: 09.09.12 19:22 odpovědí: 8 změna: 10.09.12 17:00

Dobrý den,mám takový zajímavý dotaz,pokusím se to co nejvíc objasnit.

Soused si kopal přípojku ke kanalizaci a při kopání nám překopl kabel,nepřerušil vedení ale kabel byl vytažený ze země,vytvarovaný dle lžíce bagru a byla porušena bužírka,dohodli jsme se že to nechá spravit,bhužel to opravil takovým způsobem že to jen zamotal páskou a bez chráničky to zakopal zpět což se mi samozřejmě nelíbí...Bohužel jsem zjišťoval na ČEZU čí kabel je a je náš,tím pádem bych musel řádnou opravu platit já...Takže teď jsem v stuaci že nevím co dál,jediné co vím je to že to takhle opravené mít nechci.Díky za vaše rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 09.09.12 19:27

já bych to tak také nechtěl a oprava určitě drahá nebude. každopádně si myslím, že soused (pokud byl kabel v zemi položen oficiálně), by měl kabel opravit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kosmonaut*
Datum: 09.09.12 20:18

Kabel byl samozřejmě oficiálně,pokládal ho ČEZ,je to hlavní přívodní kabel k našemu domku,bohužel je ale v našem vlastnictví,né ve vlastnictví Čezu,kdyby byl ČEZU,á soused po ptákách,ti se totiž v takových situacích nese...

Od: stone
Datum: 09.09.12 21:00

jelikož jsem elektrikář a kabelových spojek na porušených kabelech jsem už páru udělal (naposled tedka v patek ) tak bych řekl že je to jednoduché!

Samozřejmě zaleží na domluvě se sousedem ohledně zaplacení opravy!

Sousedovy řekněte že vám přestala jít jedna fáze do baráku a tím se porušený kabel musí vykopat a opravit!

šikovný člověk by to zvladnul,ale jelikož se jedná o elektriku a ne vše mohou dělat kdejací nazdarci tak bych si to nechal udělat elektrikařem ten by tomu měl rozumět!

Předpokladám že kabel po rozstřižení bude určitě kratký, tak dvě kabelové spojky,lisovací válečky a kousek kabelu!

jinak ten kabel omotaný paskou určitě nějakej ten rok vydrží,ale je to otázka času kdy natahne vodu a pak už to pomaličku začne oxidovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kosmonaut*
Datum: 10.09.12 06:45

Díky za parádní odpověď.

TAdy se pokouším vložit fotku kabelu,je viditelně vytažený ze země:

http://img8.rajce.idnes.cz/d0…f72/images/IMAG0124.jpg?ver=2

Od: hop®
Datum: 09.09.12 21:11
avatar

Stone to napsal dobře, určitě opravit pořádně!

Předpokládám, že porušené místo je za elektroměrem, tedy v měřené části. Jde tedy i o to, že pokud "opravené" místo navlhne, vzniknou svodové proudy, které budou točit VAŠÍM elektroměrem!

doplněno 09.09.12 21:13:

Pokud nebyl kabel přerušen, bude stačit pouze KVALITNĚ zaizolovat, i na toto jsou dnes spolehlivé prostředky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kosmonaut*
Datum: 10.09.12 13:59

TAdy se pokouším vložit fotku kabelu,je viditelně vytažený ze země:
http://img8.rajce.idnes.cz/d0…f72/images/IMAG0124.jpg?ver=2

Od: daniell*
Datum: 10.09.12 15:16
Řekněte sousedovy že díky němu vám v domě nastala porucha díky jím poškozeným přívodem když řeknete že nejsou žádné problémy tak vám na to asi řekne a proč bych to měl asi platit zalžete tak se to dělá už sem pár takových opravoval dělali se kanalizace a to bylo hned pozvěte si elektrikáře řeknu to takhle ta "oprava" co tam udělal soused tam vydrží rok možná dva ale časem se to naruší a v té chvíli už je na malér postaráno a jednoduší to opravit teď než třeba za rok.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tr
Datum: 10.09.12 17:00

Zdravím, ten kdo provádí výkopové práce musí zabezpečit, že nedojde k poškození jakéhokoliv vedení. Pokud už k němu dojde, je povinen jej neprodleně úvest do stavu, v jakém bylo, tj. opravit ho na svoje náklady a nechat sepsat potřebné dokumenty a zprávu o opravě. Ona totiž poškozené přípojka není jen tak kus kabelu, jako např. u lampičky.

Takže se se sousedem domluvte na nápravě, jinak to budete muset opravit sami a mu dát potom fakturu k zaplacení. Pokud nebe chtít zaplatit, tak fakturu dát vymahačské firmě.

P.S.: Až budou kabel ukládat, tak na něj dejte takovou červenou pásku do výkopu. Příště kdyby se kopalo, tak bagrista hned uvidí, že je tam kabel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.