Pračka kolik

Od: Datum: 09.09.12 12:13 odpovědí: 6 změna: 09.09.12 22:44

Neví náhodou někdo kolik stojí programátor pračky na LG WD-10150 T(U)P nedaří se mi to na inťáku najít nebo i koupit v Pardubicích popř.Hradec Králové.Momentálně mě teď zajímá hlavně cena.

Děkuji za odpovědi i za odkazy*klik* pokud pomůžou *placni*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.12 12:43

V CZ zřejmě programátor nekoupíte, zkuste pohledat na zahraničních aukčních serverech.
Vodítkem vám může být informace, že na programátoru by jste měl naleznout výrobní číslo či označení programátoru.
Na vašem místě bych navštivil/obvolal nejbližší prodejny elektra ( ze zákona jsou povinni odebrat starý elektrospotřebič - vyzkoušeno mnohokrát ), případně sběrné dvory a další instituce, kde se dá předpokládat výskyt těchto zařízení.
Nebo zakoupit použitou pračku, z které programátor vymontujete.
Na internetu jsem nalezl inzerát s kterým nemám žádnou spojitost: http://www.annonce.cz/inzerat…pracku-lg-19661848-wecvde.htm

A nebo programátor dát nechat opravit...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.09.12 12:58

Zkusil bych obejít sběrné dvory může se stát že najdete stejnou pračku a programátor bude funkční nebo koupit na inzerát tu samou na náhradní díly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 09.09.12 13:37

@repty že je malá pravděpodobnost že bude ve sběrném dvoru, možná ji seženu jak píšeš starší s jinou závadou s dobrým programem za rozumný peníz.Jestli neseženeme koupíme novou teď dávají 10letou záruku ta naše má jen 24měs.

doplněno 09.09.12 16:20:

Do sběrného dvoru jdu jen pár krát do roka ale podívám se tam.Za kvalitu si rád připlatím ale musím vědět že se to vyplatí.Kdysi jsem koupil kvalitnější rychlovarnou konvici za asi 1200kč obyč byly 3-4stovky a stejně mi to nestálo za to konvice šlapala i po 3letech jenže začla téct a těsnění nelze sehnat tak od té doby kupuji jen ty obyčejné.U jiných spotřebičů si většinou zjišťuji dostupnost ND.Tato pračka není moje je od přítelkyně a kupovala ji když byla ještě vdaná.

Datum: 09.09.12 15:44

Ve sběrných dvorech jsou podobných praček mraky. Stačí nepříliš dobrá zkušenost s opraváři, a člověka i banální porucha navede ke zbavení se jakštakš kvalitní pračky a pořízení druhé. Známé nedávno spadla do vany ponožka, která zapříčinila nefukčnost. A přitom jsme se z počátku domnívali, že je chyba v programátoru. Podle tvrzení opraváře, je téměř pravidlem krátká životnost nových praček - je svědkem stovek praček ležících ve sběrných dvorech, vizuálně naprosto nových, avšak se špatným modulem. Je rozdíl, zda si člověk koupí pračku za 20 tisíc a nebo za 6 tisíc. Z toho plyne i množství praček, které z domů putují rovnou do dvoru.

LG F1091LD (5kg) a nebo Pračka LG F1091QD(7kg)? 10-roční záruka se týká pouze elektromotoru. Avšak je to marketingový tah, málokterá pračka vydrží 10 let, aniž by se nepokazil modul...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zabu
Datum: 09.09.12 20:13

Sháněl jsem programátor na pračku BEKO. Cena většiny programátorů(i jiných značek), co jsem během hledání nalezl, byla od 2500 do 4000 kč. Myslím, že je to záměr, aby lidi kupovali nové a nenechávali poškozené spravovat. A příroda zase pláče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.12 22:44

Bohužel máte pravdu. Avšak podobných praktik si můžete povšimnout u nejednoho výrobce elektrospotřebičů. V dnešní době zakoupit pračku, která by vydržela 10-15 let, se zdá být nemožné. U značek typu Siemens, AEG, Miele a dalších, u kterých by spotřebitel očekával nějaké razantní rozdíly v životnosti, je na omylu.

Je na čase, aby vznikla značka, která by opravdu vyráběla výrobky starých kvalit. Zajímalo by mě, kolik lidí by si bylo ochotne připlatit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.