Vytékající kapalina z mražáku

Od: Datum: 09.09.12 11:35 odpovědí: 5 změna: 11.09.12 11:32

V nedávné době při posunování šuplíkového mražáku jsem si povšiml zelené skvrny bez zápachu. Zřejmě se jednalo o chladící kapalinu. Mražák avšak mrazí.

Mělo by mě ono zjištění znepokojovat? A rozhoupat k zavolání opraváře?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 09.09.12 11:51

Jako chladivo je použit plyn (tedy - za normálního tlaku je to plyn)...

Nejde třeba o zbytky po vytečeném kondenzátu či nějaké zbytky po odmražování?

doplněno 11.09.12 10:48:

Cenu opravy neodhadnu - může jít o zteřelou pryžovou hadičku i ´odešlý´ kompresor... ;)

Doplnění chladiva je poměrně jednoduché a nikoli drahé (množstí chladiva by mělo být - stejně jako typ, uvedeno na štítku) - otázkou je, zda má smysl do opravy investovat...

Kondenzát vs. zbytky po odmražení - při poškozené tepelné izolaci může pára kondenzovat pod ní a semotamo vytéct (stávalo se mi to na starém mrazáku), zbytky - po čištění mrazáku. V konečném důsledku je to jedno - měl jsem na mysli binec nesouvisející s funkcí chlazení - BTW - domníval jsem se, že skvrna byla na podlaze... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hrozen
Datum: 11.09.12 09:48

Děkuji za reakci.

Podle štítku mrazák obsahuje chladící kapalinu R134a, která je podle dostupných informací je v plynném skupenství. Takže máte pravdu.

Po konzultaci s opravářem mi bylo vysvětleno, že důvody mohou být pouze dva. Měděnka, a nebo chladící směs, která po vypnutí mrazáku nějakou skulinkou v chladící trubičce vyteče. Vzhledem k tomu, že se mražák nenamrazil ani po 14 hodinách, lze s velkou jistotou usuzovat, že druhá varianta je správná.

Chladící směsi nevyměnuje, odkázal nás na jiného.

Proto bych si dovolil vám položit dvě otázky:

Dokážete odhadnou výši opravy? 1-2 tisíce?

Kondenzátem jste myslel zkapalněnou páru z útrob mrazáku? Jen bych rád věděl, jaký je rozdíl mezi kondenzátem a zbytků po odmražení. Nemyslím to zle, pouze chci vyvést z omylu či pocitu, že se jedná o to samé.

Děkuji za případnou odpověď.

Od: hrozen
Datum: 11.09.12 09:54

Zapomněl jsem přiložit fotografii. Podle informací na internetu má měděnka modrou barvu, je možné že se jedná o ni? Přece jen jí není málo..

Od: hrozen
Datum: 11.09.12 09:55

Foto:

Datum: 11.09.12 11:32
avatar

Klasika, jestli opravdu nechladi, zadni sraznik, neboli kondenzator je studeny, pak je treba potrubí opravit, zavarit, chladici system odvakuovat a znovu naplnit. Cenu odhaduju do max 1000Kc i s cestou opravare k vam. Je to na trubce u kompresoru, muzou to byt casti oleje a oxidace potrubi. Proto ta barva.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.