Zateplení - kolik mm a jaká značka?

Od: Datum: 09.09.12 10:12 odpovědí: 4 změna: 09.09.12 23:42

Dobrý den,

potřebuji zateplit přístavbu ke starému RD, která je postavená pravděpodobně z kantky (nebo něčeho podobného). Jaká je optimální tloušťka polystyrenu, aby zateplení k něčemu bylo a v zimě mi na stěnách nekondenzovala voda (= vznik plísně)?

Co říkáte na značku polyše Styrotrade?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.12 11:07
avatar

Styrotrade je pravděpodobně extrudovaný polystyren.Na fasádu je zbytečně drahý.Stačí jakýkoliv EPS nejlépe 200 mm.Co se týče tepelné prostupnosti,jsou u všech výrobců prakticky totožné.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dery*
Datum: 09.09.12 11:12

Díky.

Styrotrade jsem našla jako EPS 70 F.

Datum: 09.09.12 19:52
avatar

na značku se s promunitím vyse..! kantku chápu jako tl.do 100MM. Dej tam minimálně 250MM polyše ze stavebnin a moc o tym nemudruj. O značčce to opravdu není, ale je to o tloušťce stěny jako celku. Česky : vezmi první polyš co potkáš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marc1
Datum: 09.09.12 23:42

Přede dvěma lety jsme zateplovali náš RD takže o tom něco vím. Bylo to v rámci Zelená úsporám a musel na to být projekt od autorizovaného projektanta. Zelená úsporám skončila ale projektanti jsou na internetových stránkách Zelené úsporám uvedeni pořád. Když si na netu najdeš nějakého projektanta z tvé oblasti a řekneš mu, z čeho máš zdivo, tak si myslím, by měl z fleku říci bez výpočtů podle získaných zkušeností přibližnou sílu polystyrenu. Je zbytečné tam dávat silnější, protože jsou to vyhozené peníze.

Je polystyren bílý a polystyren šedý, který má lepší izolační vlastnosti, je o něco dražší ale zato nemusí být tak tlustý jako bílý. Polystyreny jsou české a potom z dovozu, které jsou dražší a při tom mají stejné vlastnosti jako tuzemské. Extrudovaný polystyren je drahý a používá se, protože je pevnější, na sokly. Také je důležité jestli v přístavku jsou okna. Neumím si představit aby okno bylo zapadlé ve špaletě hluboké 45 cm při použití plystyrenyu o tloušťce 25 cm. Seznam autorizovaných projektantů na zateplování baráků mají i krajských úřadech životního prostředí. Bylo by dobré se zeptat dvou jestli se shodnou. Styrotrade je český polystyren a nyní již nevím jestli je bílý nebo šedý a do dokumentace se mi jít nyní nechce.

Ještě můžu poradit, že v krajských městech bývají poradenská energetická centra, která se rovněž zabývala výpočty pro Zelenou úsporám a tam by Vám určitě ochotně a zadarmo poradili.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.