Nátěr dřevěné fasady

Od: Datum: 09.09.12 08:51 odpovědí: 2 změna: 09.09.12 18:47

Mám otázku , existuje nějaká bílá barva - lazura? Emailovou barvu nechci , ta se musí při dalším nátěru šmirglovat. A na domě si to nedovedu představit. Takže preferuji lazuru , ta se jen přetře. Nebo se dá něco namíchat?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 09.09.12 12:56

Lazuru musíš před dalším nátěrem taky přebrousit (mastnota, prach, zvětralá vrstva)... ;)

Hlavní rozdíl mezi emailem alazurou je, že email je plnokryvý, kdežro lazurou prosvítá původní podklad (tedy třeba ´leta´ dřeva).

Osobně doporučuju jako vrchní nátěr zvolit polyuretanový dvousložkový lak - je odolný vůči UV i povětrnostním vlivům a zůstává trvale trochu pružný, takže ani vlivem tepelné dilatace dřeva nepraská a vytváří poměrně silnou vrstvu odolnou i mechanickému poškození. Pod něj, jako napouštěcí (PU je drahý), je možné použít např. lak nitrocelulózový (lesk!), po prvním (možná i po druhém) napuštění přebrousit zvedlé ´chlupy´. Existuje i bezbarvý, ale je možné volit podle RAL - tedy odstínů je nepřeberně...

Dobře udělaný PU vydrží řadu let (mám vnější dveře, na které sítí slunko i prší a sněží, lakované před cca 17 lety a obnovit nátěr nepotřebují).

doplněno 09.09.12 18:55:

Taky jsem jednou brousil cca 100 sqm palubkového obložení na fasádě... *smich* Vibračkou... Navíc byly palubky nekvalitní a zkroucené... Nikdy více - namísto dalšího nátěru jsem obložení strhnul a nechal dodělat omítku...

Teď - plánuju fasádu obloženou dřevem - ale bez laků a barev, zřejmě modřín - ať si ´stárne´...

Od: jendad
Datum: 09.09.12 18:47

Děkuji za odpověd . Ale nedovedu si představit brousit 150m2 fasády. Lazurou jsem vždy natíral a nikdy jsem nebrousil .Nebylo co. Jen se to vždy po pár letech oživilo. Jenže to byl luxol TEAK a ten je hnědý - hodně tmavý a když na něj pere sluníčko tak to má určitě aspon 50 až 60°C .Proto bych chtěl něco bílého.A každy email se musí za pár let taky obnovit .Jak píšete mám zkušenosti s bílou barvou u oken a už nikdy více ( opalování , broušení ) .

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.