Měřič tepla v garsoniéře na sever

Od: Datum: 08.09.12 19:46 odpovědí: 17 změna: 13.09.12 11:55

Prosím o radu.

Mám se rozhodnout jestli chci namontovat měřič tepla na topení v garsonce, která je nekryta ze tří stran. V pokoji mám okno na západ, balkon na sever, východní strana je schodiště a jižní strana je jediná krytá se sousedy. Pod eurooknem mám litinový radiátor o 23 žebrech. V koupelně radiátor žebřík. Byt je velký cca 22 m2. V bytě je celý rok zima, v létě příjemná, v zimě ne. Mám pocit, že se mi měřič nevyplatí a že budu za teplo doplácet (dosud účtováno podle plochy a peníze mi vracely). Zohledňuje se poloha bytu na sever? a zůstat u vyučtování podle plochy, nebo nechat namontovat měřič?

Děkuji za info:)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.12 19:58

Jak už se tu několikrát konstatovalo,nerozhodujete sami o umístění měřidel na radiátorech.Pokud už jsou od správce domu měřiče tepla nainstalovány,jsou i stanoveny kompenzační koeficienty pro byty s nevýhodným umístěním.Nebo by stanoveny měly být.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Od: raadoo
Datum: 08.09.12 20:11

V domě je většina menších bytů s nevýhodnou polohou, takže pokud se domluvíme tak nám měřiče nenainstalují. Mimo jiné mi jde o to že mám v pokoji celkém velké topení o 23 žebrech, tolik žeber má soused ve dvou pokojích (2x 12 žeber) proto si myslím že je pro mne výhodnější účtování podle plochy bytu, ale raději si nechám poradit ;)

Datum: 08.09.12 20:30

O zhohlednění vám neporadím, všude je to jinak. Pokud nemusíte, tak si nenechávejte dávat měřič tepla. Máte funkční současný ventil na regulování? Mám ve velkém pokoji s balkonem 7x3,5 m 20 žeber a pokoj vytopím. Při mrazech nad -10°C ale už musím mít ventil na plno. Myslím si, že budete doplácet, to je můj názor.

doplněno 08.09.12 21:43:

Když máte okno na západ a balkon na sever v jedné místnosti, tak musíte i více protopit. Kdyby byl dům zateplený, tak snad by to bylo o něco lepší. Nevím jak kde, ale u nás se po odečtu dílků z měřiče počítá 50% z dílků a 50% z obytné plochy. Pokud to ze začátku počítali pouze z dílků na měřiči, tak lidé skoro netopili a nechali se vytápět stupačkami. Nynější výpočet je výhodnější pro mne, protože dost protopím.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.09.12 20:46

Ventil mám v pořádku. Taky si myslím že bych s měřičem doiplácel*plac*

Datum: 11.09.12 11:13

Děkuji Vám za info*palec*

Většina menších bytů v domě se rozhodla, že nebudeme už dotovat ty velké byty, které navíc "zateplujeme" svými byty, stačilo už to že jsme na větší byty dopláceli při vyučtování služeb jelikož se počítalo dle počtu osob a ne podle plochy bytů. Měřiče na topení tedy montovat nebudeme min. 1 rok a pak se uvidí.

Ještě jednou díky a přeju hezký den:)

Od: bambula*
Datum: 09.09.12 01:07

Vy nechcete platit všechno teplo, které odeberete? Kdo by to vámi odebrané teplo měl platit?

Datum: 09.09.12 20:02

Presne tak jsem se chtel zeptat i ja..
Meric tepla neni v byte instalovan proto, aby to pro nekoho bylo, nebo nebylo vyhodne, nybrz proto, aby kazdy zaplatil energii, kterou sam spotreboval.
Je logicke, ze pokud ji nezaplati on, musi za nej tak ucinit jiny majitel bytu v temze dome.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.09.12 20:02

o měřičích nerozhoduješ ty sám, ale hlasování resp. většina hlasů na schůzi a tomu se budeš muset přizpůsobit. Podle mě je vyčůranost mít byt na sever, topit na plný kule a nechtít mít měřič, který poměrově celkem přesně určí spotřebu tepla. Tyhle lidičky mám nejraději: proč bych měl za něco co spotřebuju platit, když to můžou zaplatit za mě jiní. Za takovou otázku bych se minimálně červenal.Grrrrrrr.

Datum: 11.09.12 11:18

Já myslím že ty budeš jeden z těch spokojených uživatelů velkého bytu, že jo? ;) viz: http://goo.gl/NMI7t

Datum: 11.09.12 11:16

Ano chci platit jako většina slušných lidí. Nehodlám ale doplácet na ty ostatní. viz: http://goo.gl/NMI7t

Datum: 11.09.12 11:22

Pokud budete mít všechny vstupy energií měřitelné a měřené, pak na nikoho doplácet nebudete..a nikdo nebude doplácet na Vás.

Poloha bytu v domě, orientace ke světovým stranám..atd. jsou ve výpočtech samozřejmě zohledněny.

Je pochoitelné, že na severní straně domu je spotřeba tepla pro vytápění vyšší, ale kdo má byt na jižní straně by mohl argumentovat

tím, že v létě potřebuje klimatizaci na chlazení bytu...a ať mu to zaplatí byty na severní straně domu, což?

Byt jste si o své vůli svobodně (tedy předpokládám že svobodně) koupil tak jak je..tedy i s tím, že je na severní straně..má to své

zápory ale i klady..

Datum: 11.09.12 11:58

Taky děkuji za info a přeju hezký den*palec*

Datum: 11.09.12 19:57

Martine, tazatel byt nekupoval, ale dostal nejspíš po babičce či od rodičů. Dnešní standardní mládež. To jen naše generace je zvyklá si vše platit. (Husákovy děti)

Datum: 13.09.12 11:53

A výherce soutěžě "Kdo je to?" získává medaili s vlastnoručním podpisem Gustava Husáka.

Výherci miramira srdečně blahopřejeme.

Datum: 11.09.12 19:53

odpovím Ti ty chytrálku jednoznačně. MĚŘIČE V DIGITÁLU MÁM. KAŽDÝ JSEM SI ZAPLATIL! MĚŘÍ PŘESNĚ POMĚROVĚ TO, CO SPOTŘEBUJU. PŘÍŠTĚ NEMYSLI. Není každý takový jsk si sám . . . hm. A NEČUČ.

Datum: 11.09.12 11:20

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.