Stavba kůlny vs souhlas

Od: Datum: 08.09.12 13:21 odpovědí: 2 změna: 08.09.12 14:35

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli potřebuji souhlas na stavbu kolny, která by měla betonové základy a zdi z cihel ( ale stále kolna..)cca 16 m2, výška 3m a byla by asi metr dvacet od hranice pozemku (souhlas souseda mám). Nebo jestli je to přesně ten případ na který se vztahuje paragraf 103 a můžu stavět bez oznámení úřadům. Popřípadě jestli by něco změnilo jestli by to byla kolna jen na patkách a z trámků. Nejsme totiž ve stavebním zákoně zase tak moc kovaný a taky se mi nechce číst celý.

Druhý dotaz je vlastně ten samý, jen se jedná o jednodůchý přístřešek z jedné strany garáže který by měl výšku do tří metrů, plocha kolem 16 m2 a byl by jen podpatkovaný a z klasických trámů ale na samé hranici pozemku (soused opět souhlasí). Můžu stavět, nebo musím prvně s úřadama zase ty nekonečná kolečka?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 08.09.12 14:05

Bez územního souhlasu stavebního úřadu se neobejdete. Když budou mít dobrou náladu - vyřídíte na počkání. S sebou vzít nákresy, plánky, prostě dostupné vaše doklady. Není to složité vyřídit.

doplněno 08.09.12 15:54:

Tak vy už máte info ze stav. úřadu a tady požadujete co? Ze zkušenosti vím, že co stav. úřad, to jiné informace. Tudíž se budete muset řídit vašim stav. úřadem. Stavba na par. 103 neznamená, že budete stavět a nikomu nic neohlásíte. Stavba dle par. 103 znamená, že nepotřebujete stavební povolení ani ohlášení stavby, ale podmínky vašeho stav. úřadu musíte splnit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dassdass*
Datum: 08.09.12 14:35

A jedná se tedy jen o územní souhlas nebo jak mi trvdí stavební úřad je to na vyjímku (protože nedodržuji nějaké odstupové vzdálenosti od sousedního pozemnku) a za tu se prý platí 1000 kč.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.