Jak injektovat napadené trámy

Od: Datum: 07.09.12 21:54 odpovědí: 3 změna: 07.09.12 23:14

Dobrý den,

Mám chalupu z 30 tých let, která je napadená tesaříkem krovovým , použil jsem bochemit ale nepomohlo to , napadla mě tlaková injektáž , myslíte že kdybych udělal vrtačkou díru a injekční stříkáčkou píchnul petroleje, nebo lignofixu že bych dřeva zachránil? Dřevo je opravdu v hrozném stavu (v noci jde slyšet chroupání je to strašné!) a na novou střechu momentálně nemám, tak mě napadlo todle.

Děkuji za všechny odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.12 22:57
avatar

Mám obavu, že Vámi popsaným způsobem sice situaci nezhoršíte, ale zcela jistě ani výrazně nezlepšíte. Vrtat cokoliv nemá cenu, určitou šanci na zlepšení přináší způsob aplikace dezinsekční látky do jednotlivých otvorů ve dřevě, ale v případě krovu je to způsob, který bude velmi pracný a zcela jistě se Vám nepodaří objevit všechny dírky. O historického nábytku a mobilních kusů se provádí např ozařování v Roztokách, ale na krov to použít nepůjde. Zkuste oslovit nějakého odborníka na dezinsekci, možná ba šlo použít plynování či jiná metoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 07.09.12 23:03

Možná mě napadla děsná blbost ... co tak sirné knoty? Když nepomohou, tak neublíží a cenově jsou dostupné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.09.12 23:14

Já natahuji červostop do injekční stříkačky a vystříknu do dírek, nebo i jen tak po dřevě ať si vsakuje. . Též tam přimíchám něco pro mravence sypkého, i ti se tam objevili. Ale účinnost nic moc. I jsem dírenky vrtal, abych dostříkl dál. Sirných knotů jsem už vypáli,, myslím, že zbytečně, asi jim to na rozdíl ode mne v tom dýchat nevadí. Asi by to chtělo otevřenou mikrovlnku..ale jaký je dosah? a je to rozptýlené. Jsou takové VF prístroje. Nebo i tvrdě na nějaku dobu zadýmovat chemicky, něco takového je, ale jak ten prostor vždy uzavřít..

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.