Skleněná výplň

Od: Datum: 07.09.12 11:45 odpovědí: 3 změna: 07.09.12 22:44

Dobrý den,

mám otázku ohledně vstupních dveří, jsou to kovové dveře 200*80 a mají skleněnou výplň, kterou někdo rozbil. Známý mi dovezl nové bezpečnostní sklo, které si však musím dát sám rozměry výplně jsou 170*70. Mám otázku, když je tam budu vkládat poradil mi dát si mezi dveře a sklo kousky korku po stranách, které mi zajistí rovnoměrnou spáru a zasilikonovat, zapomněl jsem se ho zeptat jestli to sklo se nesmí dotýkat rámu dveří (zajistí asi ty korky), kvůli když s němi někdo bouchne a sklo nepraskne, tudíž jestli musí sklo ležet v silikonu, po bocích se dotáhne lištami které jsou přišroubavané k vnitřnímu rámu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 07.09.12 12:06

Sklo by se nemělo kovového rámu vůbec dotýkat - jestli aspoň minimální spáru zajistíte korkem, PU těsněním nebo třeba dřevěnými klínky je jedno. Silikon jako výplň spáry je dobrá volba.

doplněno 07.09.12 12:23:

To, čím vymezíš spáru (z obou stran skla), tam nechᚠi po zasilikonování (tedy spára z obou stran skla zůstane). Po nanesení silikonu ´neváhej´, aby nestihl na povrchu zvulkanizovat (nepřilnul by ke sklu), ale pro prvních cca 24 hodin sklo nepřitakuj silou - silikon se vulkanizací poněkud smrští. BTW - ani přítlačné lišty by se neměly dotýkat skla přímo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hexi*
Datum: 07.09.12 12:15

Jo díky, ale ještě jedna věc, dám silikon a když na to dám hned sklo které přitáhnu tak mi to ten silikon vytěsní ne? Nebo mámm počkat nějakou dobu od nanesení silikonu?

doplněno 07.09.12 12:31:

Díky za odpověd

Datum: 07.09.12 22:44
avatar
Správně se to dělá tak, ze vymezis sklo rovnoměrně do otvoru, buď dřevěnými listami, popř tim korkem nebo jsou na to takové plastové podlozky různých tloustek, aby se sklo v otvoru nehýbalo. Pak se sklo zajistí a pritlaci listami. Silikon se dává až nakonec do rohu ke sklu a liste, aby voda, která stéká po okně nezatekla pod listu. Další věc - prostor mezi sklem a rámem dveří by měl být odvetrany (otvory uvnitř rámu nahoru a dolů, pokud se dveře otevírají ven, tak jen dolů, aby se tam nedostala voda, když prší).
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.