Návrh odtoku vody pod vanou

Od: Datum: 06.09.12 22:38 odpovědí: 6 změna: 07.09.12 14:17

Dobrý den, občas se nám stává že se nám někde omylem vypustí voda např. z pračky a vytopíme sousedku. Jelikož před vanou máme desku s obklady, nevidím pod vanu. Jak by jste to řešily vy?

Co kdybych zasilikonoval kolem dokola rohy kudy voda tekla dolů k sousedům a poté namíchal beton a roznesl ho zešikma jak ukazuje žlutá šipka, aby voda stékala směrem ke mně, kdby se stala pohroma že někde zase vyteče voda. Jak to pak udělat u přední desky která zakrývá celý bok vany? CHtěl bych aby voda vytékala směre ke mně.

Nebo jak by jste to řešili vy?

Děkuji za vaše návrhy, JerryykkSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.12 23:25
avatar

Přes ten beton ta voda proteče taky, minimálně kolem zdi. Řešením by bylo použít hydroizolační nátěr, až na zdivo (vytvořit takovou vanu) a pak teprve ten odspádovaný beton. Ale tu práci, přes montážní dvířka si nedokážu představit :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 06.09.12 23:32
avatar

Není jednoduché udělat z běžné koupely izolovaný bazén. Bývá jednodušší zabránit vodě, aby se pod vanu dostala.

Nějak nechápu větu "...stává že se nám někde omylem vypustí voda..." - voda se většinou vypouští do odpadu, pokud je to z pračky, řešil bych pevné připojení pračky na odpad, nikoli hadici příležitostně hozenou do vany...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.12 08:06
avatar

se obávám, že to vámi navrhované betonování, silikonování a spádování je pouze provizorní a nespolehlivé odstranění následků špatného zapojení odpadních trubek. Já na vašem místě bych vzal věc z gruntu a předělal odpady. Zase tak moc práce vám to nedá a vy i sousedka budete mít navždy klid a pokoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.12 08:36

Jeste bych dodal jenom to, ze ty hadice hozeny pod vanou jsou neviditelna casovana bomba a dokonce si troufam i myslet, ze jsou stale pod tlakem, ze se nikdo nenamaha zavrit po ukonceni prani kohoutek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jerryykk
Datum: 07.09.12 11:18

Někdy se stává že mi odpadní hadice pračky vystřelí a je to pak všude ta voda, někdy praskne přívodní hadice... :(

MYslíte že by to nepomohlo udělat tak, že bych to zabetonoval z kopečka směrem ke mně abych vodu z pod vany ihned zpozoroval, jakmile by odtékala z pod přední desky která je nyní pryč?

Jak se napojuje ta odpodní hadice přímo do odpadu?

Děkuji

Datum: 07.09.12 14:17
avatar

Nepomohlo. Hadice z pračky (vypouštěcí) musí být výš, aby voda nevytekla samospádem. Řeší to sifon pod umyvadlem který má vyvedenou přípojku na pračku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.