Prodej bytu

Od: Datum: 06.09.12 15:12 odpovědí: 6 změna: 07.09.12 16:03

Dobrý den, vlastním dekretový byt1+1 , nájemní smlouva na dobu neurčitou. Chci se zeptat zda mohu byt prodat? , nebo jestli ho musím vrátit bez odstupného. Děkuji za odpověď

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.12 15:20

Představa prodeje cizího bytu je absurdní.Majitelem je obec,tedy ta bude rozhodovat o tom,jak bude byt využívat.

JABRAKA

Od: mowla*
Datum: 06.09.12 15:28

Prodat lze cokoli, na co najdeš kupce - pro mne je ovšem koupě možnosti stát se nájemcem (tedy možnosti uzavřít nájemní smlouvu) přijde naprosto absurdní... Proč bych kupoval něco, čeho je všude dost ´zdarma´...

*zed*

BTW - za co bys chtěl odstupné?

*haha*

Od: lolaprasatkova
Datum: 06.09.12 15:34

byt s dekretem od města je dnes dražší než normální nájemné. Nedávno mě taky někdo potkal a vykládal mi, že prodá byt v centru města s dekretem. Odpovídám neprodá.

Datum: 06.09.12 16:56

Já si myslím, že nemůžete prodat to, co není vaše. *hej* Navíc, nikde není psáno, že ten komu byste byt prodal, dostane od úřadu dekret. Nejspíš nedostane. Dostane ho někdo úplně jiný, za nějakých podmínek, které úřad vypíše v danou dobu. Po nějaké době podmínky změní.*hej* Jestliže si k sobě nastěhujete někoho, při opuštění bytu automaticky ten váš spolubydlící dekret nedostane, ale vy toho člověka musíte vzít do nového bydliště sebou. Asi v jednom případě úřad převede dekret na někoho jiného. A to v tom případě, že někdo z rodiny je snad měsíc přihlášený a opravdu se stará o svého starého příbuzného a majitel dekretu zemře.;) Jinak musíte byt vrátit obecnímu úřadu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.09.12 20:03

těžko prodávat byt, když jej nevlastníte. Máte jeho zápis na listu vlastnictví, kde je Vaše jméno. Nemáte.Jediný co se dá prodat je ta nájemní smlouva, ale podle mě i toto je nelegální. Překvapivé jak člověk v bytě bydlící nemá ponětí o tom, co je fyzické vlastnictví bytu a nájemní bydlení resp. v rozdíly v tomto. Když Vám kamarád pronajímá auto, myslíte si, že jej můžete prodat?

Od: ann*
Datum: 07.09.12 16:03

Nejspíše v bytě budete chtít prodat to, co jste do něj investoval? Nejschúdnější je zajít za vlastníkem a prodebatovat s ním, jestli má zájem a za jakou cenu Vás vyplatit. Nepočítejte ale s tím, že by to byly cifry, kteréé jste do investoval, spíše to bude tak že Vám řeknou, ať si, co uznáte za vhodné a ne součástí bytu sbalíte a jdete o dům dál *nevi* tak to chodí, dnes už to jinak nevidím ikdyž se o to opravdu občas někdo snaží - prodat dekret na byt ...

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.