Odpojení elektroměru

Od: Datum: 05.09.12 20:18 odpovědí: 11 změna: 08.09.12 07:16

Ahoj Lidičky

Mám dotaz: Jsem zákazníkem ČEZu a mám na sebe psané dvě odběrná místa (dvoje hodiny).. Bohužel u jednich hodin došlo k neplacení záloh (byla tam ubytovaná kamarádka) a tak dnes došlo k vypnutí elektřiny. U druhých hodin které máme na vlastní domácnost se zálohy platí včas je vše ok. Chci se zeptat zda nevíte jestli až přijedou odmontovat elektroměr u kterého je dluh tak jestli mi můžou odpojit i ten druhý u kterého je vše OK a to z důvodu dluhu na mé jméno.? Dluh bohužel za 2 měs. nestihnu zaplatit. Jen se bojim že odpojí i ty druhé hodiny na naší domácnost. Snad ne, ale jen abych byl klidnější.. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 05.09.12 20:48

Zajděte přímo na ČEZ (může být i pobočka) a požádejte dluhy na splátky chtějte splátkový kalendář ikdyž to máte odpojené ČEZ Vám to dá max. na 6 splátek datum si můžete určit sám ale musíte tu splátku zaplatit v daném termínu jinak to budou chtít ihned uhradit.Zda Vám odpojí druhé hodiny to nevím stopro ale neměly by to odpojit ale pro jistotu se zeptejte na tom ČEZu

doplněno 05.09.12 22:00:

Může se zeptat na nějakého známého a ne na sebe

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zabu
Datum: 05.09.12 21:57

Na ty svoje hodiny bych se neptal. Kdo se moc ptá moc se dozví. Myslím, že nikdo nemusí vědět a znát spojitost mezi vámi a těmi odpojenými hodinami. Pokud máte dvě odběrné místa a dluh jen na jednom, tak by to mohlo projít. Proč na to zbytečným ptaním upozorňovat, že jste jedna a tatáž osoba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.12 22:02

odpojují se pouze hodiny, na kterých je dluh

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.09.12 22:42
avatar

nikdo nemusí vědět a znát spojitost mezi vámi a těmi odpojenými hodinami.

ale oni o té spojitosti moc dobře vědí*smich*. V dnešní počítačové době to neutajíte. Nicméně strach mít nemusíte, odpojí jen ty hodiny, na kterých je dluh. A snažte se dluh co nejdříve zaplatit, nebo se dohodnout na splátkovém kalendáři. Pokud je elektroměr "jenom" odpojený, bude Vás znovupřipojení stát pár stovek. Pokud ale elektroměr odmontují a odnesou, budete muset žádat o zřízení nového odběrného místa. To už by stálo pár tisícovek, nehledě na to, že budou vyžadovat novou revizi instalace (podle platných předpisů), takže další výdaje za pravděpodobnou rekonstrukci instalace. Pak už přestává sranda!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: itan71*
Datum: 06.09.12 15:34

@magdon (bude Vás znovupřipojení stát pár stovek) za těch pár korun je cifra u ČEZ JIH 4000kč

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.12 12:13
avatar

U PRE je částka za znovupřipojení elektroměru skutečně řádově ve stokorunách, pokud zaplatíte dluh do určité doby. Nesmí ovšem dojít ke zrušení odběrného místa, což se stane automaticky, když dluh nezaplatíte v termínu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.12 22:48
avatar

Jak píše správně sebod, dodavatele energie zajímá v tomto případě pouze odběrné místo které je zatíženo dluhem. Přeci jen byste ale měl dodavatele vyhledat a pokusit se odebrání elektroměru zabránit nějakou dohodou. Zpětná montáž elektroměru po jeho odebrání totiž přináší s sebou další náklady: montážní, popř. na požadovanou revizi a po delší době i nutnost opět zaplatit za rezervovaný příkon, což je dohromady pěkných pár tisíc korun a starosti navíc.

doplněno 05.09.12 23:01:

ČEZ - obnovení odběru elektřiny:

http://www.cez.cz/cs/pro-zaka…kaznikem/obnoveni-odberu.html

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jar®
Datum: 06.09.12 16:27

Odběratele mají určitě dobře evidované, ale odpojí jen elektroměr na kterém je dluh. Doporučuji Vám, jak už psali jiní, jít se dohodnout a nenechat elektroměr odmontovat. Náklady za znovu připojení budou vysoké, nehledě na to, že záměrně nepřipojí ze dne na den, ale s delší čekačkou. Na splátkový kalednář přistoupí rádi, ale pozor, dodržet! Pak je velký problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 07.09.12 12:16

A kdo dostával upomínky o dluhu že k tomu došlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 07.09.12 21:08

Už zase moralizování? Není to jedno?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 08.09.12 07:16

Jak už je psáno nahoře - rychle na VČE a domluvit si splátky nebo delší lhůtu splacení. Připočítaj ti 900,-Kč za znovuzapojení, ale hlavně nedělat mrtvýho brouka. Při dalším neplacení jsou schopni odpojit vše, co je na tvé jméno a nezáleží jim na adrese. I kdyby ses přestěhoval, vyskočí jim v compu nová adresa a vypnou ti to klidně tam. Nijak se s tím nes...ou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.