Oprava spar dlažby na balkoně

Od: Datum: 04.09.12 20:18 odpovědí: 2 změna: 06.09.12 10:03

Dobrý den, u terasové dlažby na balkoně částečnému došlo k popráskaní (vydrolení) spárové hmoty, kerou zateká voda pod dlažbu. Prosím o radu jakým zpúsobem tyto praskliny (spáry) renovovat.Existuje nějaká nátěrová hmota, kterou by se daly tyto spáry vyplnit? Děkují za podnětné odpoědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 04.09.12 20:35

Vyškrabat spárovačku, vyčistit spáry a znovu vyspárovat silikonem vhodné barvy - jakákoli nasákavá spárovačka se po zvlhnutí v mraze vydrolí.

doplněno 06.09.12 10:20:

Životnost spárování silikonem je velice závislá na kvalitě provedení - silikon jako takový stárne velice pomalu, ale pokud špatně přilne ke tmelenému povrchu, odlupuje se. Často se také stává, že se odloupne povrch, na nějž je silikon aplikován.

Důležité je důkladně očistit (i odmastit) povrch spár (cokoli, co na povrchu nedrží pevně, je špatné - prach, původní spárovačka, mastnota), silikon aplikovat za sucha (vadí i vlhkost povrchu) a povrch důkladně uhladit (např. gumovou stěrkou, já uhlazuju prstem namočeným v jarové vodě) a odstranit případné přebytky okolo (mohou posléze spárování trhat).

Mám takto vyspárované obkladačky cca 8 let, bez narušení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hbert*
Datum: 06.09.12 10:03

a jakou dobu životnosti dávate tomu silikonu?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.