Kuchyňský sporák s výměníkem

Od: Datum: 04.09.12 19:40 odpovědí: 3 změna: 04.09.12 22:04

Ahoj, chtěl bych vytápět přízemí chalupy sporákem s výměníkem asi 120 m. kub. Uvítám,každou radu i doporučení sporáku.Díky:)


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jendad
Datum: 04.09.12 20:04
 

Podle mého má sporák malé topeniště na vytápění . Je spíše určen na vaření . Vytápění si představuji , že nemusím běhat často přikladat .To znamená , že bych hledal kamna s co největším topeništěm na vykon(velikost plaště) .Například jotul F 3td .Nebo romotop oslo.Tam už dáte dostatek dřeva(energie) . Velké topeniště - dlouhá doba hoření.

Pokud ,ale budete stále vařit , tak si ten sporák kupte

 
Datum: 04.09.12 21:47
 

Měli jsme velká kuchyňská kachlová kamna s pečící troubou a kamnovcem, která měla kolem topeniště umístěnou dvojitou podkovu z 1´´ trubky, z níž byla teplá voda vedena do šneku v boileru v koupelně. Asi za 1 hodinu bylo ohřáto cca 150 litrů vody na koupání. Topilo se dřevem a uhlím. Domnívám se, že by výkon šneku nestačil na vytápění místnosti o 120 m3.

 
Od: jendad
Datum: 04.09.12 22:04
 

Sporáky mají vcelku velky plašt a mohou mít cca 5-8kw .To by bezproblému vytopilo místnost . Zaleží taky zda je to starý dum nebo novy s dobrou izolací .Nadmořská vyška a taky zda je to uprostřed domu nebo všechny stěny ochlazované . Ale jak jsem psal , na vytápění to má malé topeniště a jste odsouzeni každou hodku přikladat.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.