Má mít plynový kotel horní víko?

Od: Datum: 04.09.12 17:21 odpovědí: 3 změna: 05.09.12 06:51

Dobrý dern,Instalovali nám do domu plynový kotel Unical EVE 05 R 24,ale bez horního poklopu. Nevíme,jestli ho zapomněl výrobce dodat nebo tam opravdu nemá být, což nám tvrdí firma,která kotel kupovala a instalovala. Tvrdí, že tento druh kotle se s poklopem nevyrábí,ale na schématu,které je přiloženo, se nám zdá, že by tam ten dekl měl být. I když je kotel v čisté sklepní místnosti, přesto máme obavy,aby se do něj zbytečně neprášilo. Nevíte někdo,jestli je to tak správně nebo se chlapům jen nechce o dekl znovu žádat u výrobce?

Děkuji za odpověď!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.12 05:11

určitě každej kotel musí být zaplechovám

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 05.09.12 05:27
avatar

Pokud čás kotle chybí, trvejte samozřejmě na jeho dodání.

Ovšem většina plynových kotlů nemá z horní strany nějaký vlastní kryt. Horní část je tvořena pozinkovaným plechem, z kterého ústí komín. Tento plech není přes celou plochu horní strany kvůli průtoku vzduchu (kvůli chlazení) a není jednoduše demontovatelný (jako například čelní nebo postranní kryty), protože je pevně spojen se spalovacím systémem a u turbokotlů je v něm upevněno i dmychadlo.

Díval jsem se na turbokotel Vaší značky a myslím, že je to právě běžný popisovaný případ.

Pro další upřesnění zde zveřejněte přiložené schéma, z kterého se Vám zdá, že kotli něco chybí. A také fotku Vašeho kotle z horní strany, zkusíme porovnat. Ale opravdu z uvedených informací soudím, že kotel máte kompletní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xenovka*
Datum: 05.09.12 06:51

děkuji Vám za odpověď, pokusím se zde schéma a foto zveřejnit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.