Čím podložit PVC na parketách?

Od: Datum: 04.09.12 12:43 odpovědí: 6 změna: 05.09.12 06:16

Dobrý den, dočetla jsem se zde, že pokud chci položit lino na parkety, má se lino podložit, aby nedočlo k obtištění parket. Nedočetla jsem se však čím. Chci lepit PVC čtverce na parkety, protože renovaci parket mi podlaháři provést v garsonce (bez možnosti vystěhování nábytku z místnosti) odmítli. Poradíte mi?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 04.09.12 13:05

Lino kopíruje výškové rozdíly - tedy, je-li povrch parket hladký, není další podklad potřeba. Pokud povrch hladký není, používá se na podklad např. OSB či sádrovláknitých desek - ale tím dojde ke zvýšení podlahy (o min. 24 mm) - je to reálné?

Renovovat parkety pod nábytkem vskutku nelze... ;)

Datum: 05.09.12 01:21

Povrch celkem hladký je, jen spáry se mi místy zdají (coby laikovi) větší. Zvýšit podlahu nemohu, leda bych zkrátila dveře *stop* Pod nábytek bych podlaháře samozřejmě nehnala, jen jsem myslela, že by se všechno nahrnulo na jednu polovinu pokoje a po zaschnutí laku by proběhl přesun a dokončení druhé půlky.

Datum: 04.09.12 14:01

Mám poměrně čerstvé zkušenosti. Na linu položeném na parketách se parkety budou vždycky trochu rýsovat. Čím starší parkety, tím víc. Nechtěla a nemohla jsem z mnoha důvodů pokládat OSB desky, zvolila jsem místo lina koberec.

Jiné místnosti - původně podlahy z prken. Na nich položené OSB desky, ale jen "svépomocí". Přestože pak podlahář to nejhorší zatmelil a vybrousil, bylo těch pár spár i na čerstvě položeném linu vidět. Ale když se rozestaví nábytek, přestanou být skoro všechny drobné nedokonalostit nápadné a víceméně jsou vidět jen při upozornění.

Pokud se nejedná o novostavbu, tak obměna bydlení bývá kompromis. Drahá, časově náročná dokonalost, často spojená s dlouhým přežíváním ve velmi nepříjemných podmínkách. Nebo se musí něco slevit na vzhledu.

Neznám vaše podmíny, ale pravděpodobně bych volila místo lina koberec.

Datum: 05.09.12 01:27

Koberec mám od zdi ke zdi a kromě toho, že už je značně "jetý", vzhledem k psisku a vnoučatům musím mít neustále vysavač v pohotovostní poloze, jinak by nás asi prach zadusil. Jedná se o starý panelák, proto bych ráda aspoň podlahou pidibyt trošku zútulnila.

Datum: 04.09.12 21:11

Ani OSB desky nejsou řešení.Jsou totiž složeny z třísek a ty se dokážou protlačit také.

JABRAKA

Datum: 05.09.12 06:16

Píšete o větších spárách. Lino se do nich časem zašlape, budou vidět!
A ty čtverce moc nedoporučuji, pokud není podklad rovný a hladký, a lepidlo časem vyschne, začnou se rohy odlepovat. I údržba bude náročnější, většinou se po čase i čtverce scvrknou, spáry zvětší, špína zanese. Pes bude drápky zachytávat o kraje.
Doporučuji lino v jednom kuse!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.