Nátěr komínu ze šamotových cihel

Od: Datum: 04.09.12 07:50 odpovědí: 5 změna: 04.09.12 15:09

Dobrý den.Včera jsem opravoval komín vyzděný ze šamotových cihel.Spáry,vydroleniny atd.Šamorky jsou celkem v pořádku jen některé mají vlasové trhlinky.Vím že to nezachráním ale napadlo mi šamotky něčím natřít aby se to trochu zatáhlo.Mohu je natřít penetrací nebo něčím jiným bezbarvým aby zůstala barva šamotky zachována?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.12 08:23
avatar

Můžete zkusit vodní sklo (roztok křemičitanu sodného), používá se jako pojivo do šamotové malty. Jak dlouho to ale vydrží je otázka ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.12 11:04
avatar

doporučil bych rozředit duvilax a natřít ale to vodní sklo je taky dobrý nápad

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 04.09.12 11:26

Vodní sklo je OK - je nutné je aplikovat za sucha (vyschlé cihly), pak nasákne hloubkově a ucpe póry i jemné praskliny v šamotu i spárách a komín nebude dál zvětrávat. Navíc je žáruvzdorné a po vyzrání i nerozpustné.

Duvilax moc vhodný není - jednak není žáruvzdorný (teplem degraduje) a jednak není zcela voděodolný - při dlouhodobém máčení se rozpouští, bobtná.

doplněno 04.09.12 12:55:

Vodní sklo koupíš už jako roztok, je to jednodušší (drogerie, stavební super-hyper). Je možné roztok dále trochu naředit, ale nedoporučuju. Nátěr je zcela bezbarvý. Při nadbytku roztoku na povrchu se může vytvořit matná šupinatá krusta - takže je lepší nevsáklý přebytek po aplikaci setřít (podle teploty, po cca hodině).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: smiler
Datum: 04.09.12 12:46

OK.díky.Udělám to vodním sklem.Jen ještě maličkost.O vodním skle jsem slyšel ale to jsou veškeré moje zkušenosti.Takže předpokládám že koupím v drogerii nějakou směs rozdělám z vodou v určitém poměru? (dle návodu).Vznikne mi kapalná čirá tekutina a přetřu s tím celý komín včetně spár.A nátěr bude bezbarvý a vzhled šamotek zůstane zachován?

Je to tak správně a dobře ..nebo vše špatně a jinak?*hi*

Od: kjanik112*
Datum: 04.09.12 15:09

Vodní sklo je hustší kapalina.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.