Jak zbořit zděný oblouk?

Od: Datum: 03.09.12 13:40 odpovědí: 3 změna: 03.09.12 18:13
avatar

Potřebuji poradit, jakým způsobem bych se měl pustit do bourání zděného oblouku. Mám to rozmlátit od spodu a nebo ze zhora? Aby mi to nespadlo celé. Nejlepší by bylo, kdyby ten vrchol oblouku zůstal a zmizeli jen rohy. Abych to pak podepřel ytongem. Místo průchodu bude nika pro police a tak.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.09.12 13:45

Shodit celé - prolomit hořejšek oblouku (do chodby), strany pravděpodobně spadnou samy, vypodkládání a dozdívání středu nemá smysl - kdoví z čeho (dutá cihla - vidím-li dobře) a jak je oblouk vyzděný...

doplněno 03.09.12 14:03:

Podle mne hořejšek bez boků (sloupků) nevydrží, proto doporučuju shodit to celé...

Nevím, jaká je krytina na podlaze - ale aby ji padající kusy zdiva nepomlátily, stačí položit pár prken (lépe třeba staré palety) a na to karton. Pak - podle mne, stačí stoupnout si z ´čela´ klenby a bacit velkým kladivem - jakmile se vršek prolomí (vysune) a spadne, vybourání boků bude snadné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.12 13:57
avatar

Je to dutá cihla a vyzděné to pravděpodobně bude až tak 30 cm pod strop. Protože pod strpem vede vrchem té zdi železobetonový věnec. A to je právě docela dost materiálu, který nevím, jestli vydrží, když ho budu bourat. Nemám nikoho, kdo by mi to přidržel, nemám lešení, nic ... ale asi to bez toho, abych to sundal všechno, neudělám.

Datum: 03.09.12 18:13
avatar

Stejně jako u bourání jakéhokoliv otvoru do zdi,mělo by se pamatovat předem na překlad nad budoucím otvorem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.