Jak zapojit další zásuvku na 220V na 2 vodiče

Od: Datum: 03.09.12 01:14 odpovědí: 4 změna: 03.09.12 08:40

Zdravim,

potřebuju připojit další zásuvku 3 vodičovým kabelem od zásuvky, která je zapojená 2 vodičovým kabelem. Já totiž natáhl napřed kabel 3x2,5 a po zadělání jsem zjistil, že v zásuvce je ještě stará el. ve 2 vodičích. Pomohlo by mi schéma. Díky moc za radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.09.12 02:04

Pokud nemůžeš novou zásuvku zapojit přímo na krabici rozvodů - ve staré zásuvce připojíš zelenožlutý vodič nového kabelu na kolík, modrý na pravou zdířku (nula) a hnědý (černý) na levou (fáze - zkontroluj fázovkou nebo vadaskou, pro jistotu) a v nové zásuvce zrovnatak.

Jen - není to zrovna ´košer´ - při porušení nulového vodiče dvojžilového rozvodu a zapnutémspotřebiči v nové zásuvce se může stát, že na kolík staré zásuvky pustíš fázi!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.09.12 06:42

Já nejsem zas až takový odborník, ale příjde mi, že by bylo lepší, to uzemnění radši nepřipojovat. Pokud bude jeden spotřebič probíjet, tak bude probíjet i kolík v zásuvce, popřípadě další spotřebič. Nebylo by lepší to nezapojovat?

Od: hop®
Datum: 03.09.12 07:11

Fatálku nebylo. Fáze na kolíku se může vyskytnout pouze při přerušení nuláku na přívodním vedení, tato závada není zas tak pravděpodobná. Zapojený kolík v zásuvce chrání před poruchou spotřebiče nebo před špatným zapojením spotřebiče. Závada na spotřebiči je pravděpodobnější, proto tedy kolík zapojit.

Datum: 03.09.12 08:40

Já bych prostě ten třetí drát (modrý) v novém kabelu ignoroval a zapojil novou zásuvku taky dvoudrátově. To znamená zelenožlutý na kolík a pak na pravou dutinku. To, že je v kabelu víc drátů než je potřeba, ničemu neodporuje.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.