Co do spáry při podřezání

Od: Datum: 02.09.12 11:29 odpovědí: 5 změna: 02.09.12 20:23

Dobrý den,

rozhodl jsem se na koupeném domě podříznout čelní cihelnou stěnu stáje svépomocí Ne že bych byl takový kutil, ale po koupi už prostě další peníze nejsou. . Ovšem nejsem si jistý, co vložit do spáry po odřezání ,IPU by tlak zřejmě poškodil. Poradil by někdo, co tam nejlépe vložit?

A dále: venkovní stěny jsou sice "nově" nahozené(nátěr není), ale 2 roky na ně při neexistenci okapů cákala voda ze střechy a jsou na nich pěkné mapy. Je to problém? Uvnitř je sucho, vlhkost cítit není ,ani mapy nejsou.

Zdravím a děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.12 11:44
avatar

IPA se běžně používá, kdyby jste měl přece jen pochybnosti, použijte typ zpevněný vláknem (samozřejmě je dražší). Levnou a také běžně používanou variantou je PVC pás který se dává do výkopů (el.kabel, plyn, voda) jako chránička. Poločas rozpadu je určitě v řádu stovek let, voděodolný a zároveň pevný.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: des*
Datum: 02.09.12 11:53

Použijte něco z toho,mapy nevadíhttp://dektrade.cz/produkty/?id=66

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 02.09.12 11:55

Do prořízlé spáry se IPA běžně používá (je levná), lze použít i nerezový plech (velmi drahé řešení, ale dobře se s ním pracuje, do spáry lze natlouct), osobně za výborné řešení považuju vyztuženou folii (např.: http://www.fatrafol.cz/cz/izo…droizolacni-system-folie/#813 ).

Vnější stěny po instalaci okapů, nechte vyschnout a pokud není omítka zvětralá či poškozaná mrazem (nedrolí se a neodpadává), stačí poté přemalovat. Drolící se omítku je možné zpevnit penetrací, jenže tím uzavřete její odvětrávání - za lepší bych považoval ji otlouct a stěny nahodit znovu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vitas
Datum: 02.09.12 12:51

Díky za rady

Od: jarm®
Datum: 02.09.12 20:23
avatar

My před roky podřezávali chalupu. Dávalli jsme levnou IPU a "šifr" (břidlici), který jsme po vesnici nasbírali u různých opadaných zídek a polorozpadlých starých domů.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.