Trámový strop a pozednice/vaznice

Od: Datum: 02.09.12 00:22 odpovědí: 3 změna: 02.09.12 08:57

Dobrý den, měl bych možná hloupý dotaz, jsem laik. Renovuji dům a dělám nový trámový strop a střechu. Projektant říkal, že trámy na strop přijdou na betonový věnec položit volně, protože prý délkově pracují a mohly by poškodit zdivo, kdyby se kotvily. Je tedy normální, že pozednice a vaznice mají být do betonu přišroubované, když vaznice je vlastně to samé spojení mezi zdmi jako jeden stropní trám? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.12 00:47
avatar

Dobrý den.

Nemusíte se vůbec bát, tak se to délá a dělalo.

Pouze nezapomeňte řádně ošetřit konce trámů stropu, které budou ve zdi (skladba "pouzdra" by měla být v projektu - impregnační nátěr atd...).

Řiďte se projektem, ti co ho vypracovali většinou vědí proč to či ono v projektu je a musí být.

Není ale na škodu věc na místě konzultovat s tesařem dle místních podmínek.

S pozdravem

Hans S.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 02.09.12 07:55

Délková roztažnost dřeva je v praxi zanedbatelná, pohybuje se v rovině teoretických úvah. Mnohonásobně větší je do šířky(suché x mokré dřevo). Kostra(skelet) střechy ovšem musí být řádně ukotvena -přišroubována - do betonového věnce. Poryvy větru při vichřici se střechou opravdu řádně cvičí, tam je ukotvení nutné. Podle mé praxe je jedno, jestli i tyto trámy stropu také přišroubujete. Tím ovšem nechci práci projektanta znevažovat, múže mít jiné zkušenosti. Je to stejné, jako když se dva doktoři hádají, jestli má být obklad taplý, nebo studený.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.12 08:57
avatar

Víte co je pozednice? no přece vdova po zedníkovi!*smich*

Teď vážně.

Stropní trámy obalit igelitfolií,asf.papírovou lepenkou nebo dnes se dává mirelon a normálně zazdít.Předpoklad že jsou namořeny.Pozednice se pokládá volně na věnec,ale kotví se, jak někdo psal, do věnce!Vazníky do pozednice.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.