Technický dozor selhal - co s ním?

Od: Datum: 01.09.12 22:19 odpovědí: 3 změna: 02.09.12 09:49

Dobrý den, po delších problémech s dozorem, kterého si platíme, jsme dospěli k závěru, že nám vůbec nepomáhá při rekonstrukci staršího RD. Poslední kapkou bylo, když jsme dnes s obkladačem zjistili, že stavební firma udělalala křivě zdi, např. nová Ytongová zeď padá, dohození staré zdi není v rovině atd. Dozor nechal toto vše projít, v podstatě sám proaktivně odhalil jen velice málo věcí, na další jsme museli upozorňovat sami. Jsme zoufalí z toho, že si platíme stavební firmu i stavebního dozora a výsledek je takový.

Co byste navrhovali teď dál? Jak reklamovat služby dozora, když podstatné jsou ve výsledku reklamace stavebních prací? Existuje nějaký zákon nebo komora, která upravuje fungování technického dozora investora?

Když to shrnu, dozor nám neušetřil, nepohlídal kvalitu, nehádal se za nás se stavební firmou, takže k ničemu. Jeden řemeslník dnes odhalil víc chyb než dozor za 5 měsíců... :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.12 22:35
avatar

Reklamoval bych stavební práce, přecejen ti lidé, co vám to stavěli nejsou nesvéprávní a už asi pár let v tomhle dělají? Nebo vám to stavěli učni?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemian*
Datum: 01.09.12 22:39

Jistě, stavební práce musíme reklamovat určitě. Ale jak právě naložit s dozorem, který toto vše měl odhalit už před mnoha týdny? Dozor svoji práci nemůže opravit, takže by měl vrátit zaplacené peníze, ne?

Od: kjanik112*
Datum: 02.09.12 09:49

Tady se v principu jedná o darebáctví státu vůči občanům. Vytváří se umělá zaměstnanost, a tak pod záminkou, že našim poslancúm nic tak neleží na srdci, než blaho voličů-občanů, zákonem stanoví,že každý si musí na stavbu zajistit a platit dozor. (Neboť občan je nesvéprávný hlupák, který ničemu nerozumí).Následky jsou zjevné-dozor ví, že je to jen umělá formalita, a proto k tomu tak taky přistupuje. Co teď? Pozvěte si na stavbu nějakého zkušeného zedníka-živnostníka-s mnohaletou praxí. Sepište všechny závady a jednu kopii přiložte ke ztížnosti k nadřízenéhmu zmíněného dozora. Druhou pošlete dodavateli s výzvou, aby uvedl, do kdy odstraní zmíněné závady, tedy reklamace. Přejeme Vám šťastné pořízení!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.