Lze z katastru zjistit kolaudaci?

Od: Datum: 01.09.12 01:59 odpovědí: 2 změna: 01.09.12 08:20

Před časem jsem v nadšení koupil domek a nezjistil si vše potřebné... V katastru je uvedeno "objekt k bydlení", číslo popisné také. Ovšem na úřadě k domu nemají žádné dokumenty, nic. Prý možná kvůli stěhování archivu, možná ale také proto, že dům byl postaven na krásném a chráněném místě načerno a dodatečně povolen (jak píši, vše v katastru je) a to již před lety. Kamarád mi říká, že když je v katastru objekt k bydlení, je zkolaudován, já ale nevím. Předchozí majitel mi nic neřekne, ale trvalé bydliště zde měl.

Díky moc

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.12 06:27

jestli má dům čislo popisní tak musela být provedena kolaudace, bez kolaudace stavební účad č.p. nevydá

Od: nemej
Datum: 01.09.12 08:20

rozměry na katastrální mapě se shodují se skutečnými rozměry stavby? pokud ano, tak myslím můžete být v klidu.

pokud by třeba číslo popisné měla nějaká stavba předtím a oni načerno přestavěli, tak byste musel postupovat jako já - a sice černou stavbu zpětně zlegalizovat, co mibylo na stavebním úřadě řečeno, tak při koupi starších domů nebývá s legalizací černých přístaveb problém - u nás se to týká jen jednoho přístavku.

no a pokud jde o chybějící dokumentaci, tak v případě, že byste do budoucna nějak rekonstruoval a bylo potřeba stavební povolení nebo ohláška, tak si budete muset nechat vypracovat zjednodušenou dokumentaci tzv. passport.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.