Finanční a trestní zodpovědnost za barabiznu

Od: Datum: 31.08.12 08:07 odpovědí: 2 změna: 31.08.12 14:35

Jsem 10% spoluvlastníkem nemovitosti, která svým stavem ohrožuje věřejnost stejně jako mou matku s bratrem žijící v něm. 60% domu patří matce, má se o ně starat její městem určený opatrovník. Opravy nařízené "statikem" hradím jen z 10% nebo z jedné pětiny? Vlastníků je nás totiž pět. Trestně zodpovědní za škody způsobené např.pádem domu jenás pět úplně stejně nebo je to jen těch mých 10%? Třeba kdyby dům někoho zabil. Jde o to, že asi ani opatrovníkovi nedochází zchátralost domu, on riskuje jen tu trestní zodpovědnost a nevím, jak dlouho potrvá než jeho prodej prosadím. Díky za pomoc od zkušených! Nechápu, že opatrovník může nechat žít starou osobu v podmínkách bezdomovců vyjma elektřiny.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 31.08.12 09:17

Zbavte se právní odpovědnosti za cokoli tím že svůj podíl darujete bratrovi.Nestojíte totiž o boudu,tak naco v ní ten podíl máte?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.08.12 14:35
avatar

Domnívám se, že byste ručil do výše svého podílu (tedy do 10 %). Souhlasím s rádcem nade mnou, i já si myslím, že byste měl jednodušší darovat svůj podíl některému z dalších spoluvlastníků.

doplněno 31.08.12 14:36:

Oprava: Místo ručil mělo být odpovídal

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.