Jak na šváby

Od: Datum: 30.08.12 13:46 odpovědí: 6 změna: 30.08.12 21:49

Přistěhovali se nový sousedé a přinesli sebou šváby . Prosím o radu jak předejít,aby nevlezli do bytu.Jaké jsou učinné prostředky.Předem moc děkuji. Jitka

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.12 13:53

Jaké jsou učinné prostředky.

Vyhnat sousedy...

P.S.:

Jinak šváb snese prý 100 násobně vyšší dávku radiace než člověk..

Takže s nimi buďte zadobře...a snažte se je vycvičit..

Datum: 30.08.12 14:09

Nevím sice, jak víte, že za to mohou noví sousedé, tyhle potvory si klidně můžete přinést z obchodu s některými potravinami a když už v baráku jsou, dostanou se VŠUDE. Takže jediná cesta je deratizace odbornou firmou celého domu, všech prostor. Jakmile se jeden byt vynechá, že třeba nejsou doma, je to zbytečné, švábi se zase rozlezou po celém domě. My jsme se také přistěhovali do domu, kde jsem našla hned druhý den v kuchyni pro změnu rusy a když jsme to nahlásili na bytové družstvo, tak to bylo na nás, že jsme je tam dovlekli a přitom to tam lidem muselo už lézt ze všech koutů, kolik jich bylo. No nakonec se to dvakrát vystříkalo a byl pokoj.

Datum: 30.08.12 14:16

souhlas ...

Od: svaby
Datum: 30.08.12 15:47

Děkuji za odověd, v bytě bydlíme 10 let a vše bylo v pořádku.Před týdnem se nastěhovali nový sousedé a hned stěhovací firma hlásila šváby.Co viděli a cítili nebudu popisovat...Včera jsme jednoho chytili na společných prostorách(chodba).Dík

Datum: 30.08.12 14:15

Šváby jsem řešil docela nedávno. Koupili jsme byt a syn majitele choval šváby, pavouky a štíry. Už jsme zabili 9 rusů a toho posledního tak před měsícem. Používali jsme biolit a měl jsem v plánu monitorovací pásky. Výhodou bylo, že byt kompletně rekonstruujeme (místnost po místnosti) a tak neměli moc šancí na úkryt. Prohlédl jsem všechno, kam jsem se dostal, včetně stoupaček.

Doporučuji koupit ty pásky, nějakou návnadu, pastičky spreje a být připraveni. Jak uvidíte prvního, vystříkejte to tam. Dneska biolit opravdu funguje i několik dní po aplikaci. Pokud byste viděla, že švábi přibývají, okamžitě běžte za sousedy nahoře i dole a zjistěte, zda jsou i u nich.

V případě, že se vám tam rozmnoží, MUSÍ správce domu nebo správa nemovitostí souhlasit s celkovou desinsekcí. Ptal jsem se na to a několika poschoďový dům stojí cca 10 tisíc. A to by mělo být rohodně hrazeno z bytového fondu.

Dál jsem zjistil, že pokud by vám soused lhal, že šváby u sebe nemá a nechtěl vás pustit do bytu ke kontrole, máte právo kontaktovat hygienu případně policii a ti mají za povinnost konat.

Pavouci, mravenci, moli, komáři a podobně jsou prd oproti tomu, jakou paseku dokážou udělat švábi - braňte se.

Poslední informace: šváb se líhne z vajíček měsíc až dva po oplodnění, čili musíte měsíc až dva žádného nevidět a máte jistotu, že se neobjeví.

Ohodnoceno: 4x

Od: gustav*
Datum: 30.08.12 21:49

POZOR , Nastává doba VELK0 sháňky , po Hmyzu ke konzumaci, pakliže jste GURMÁN, zajisté sdílíte mé OBAVY o OSUDU těchto zvířecích miláčků :( G.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.