Spálený motor z pračky?

Od: Datum: 30.08.12 12:20 odpovědí: 2 změna: 30.08.12 12:51

Příznaky: Při posledním praní se z pračky mírně zakouřilo, přestal se točit motor. Před havárií byl mírně cítit zápach. Rotorem nelze pootočit. Některé dráty, vinutí je zčernalé.

Doměnka: Zadřelo se ložisko a následně se spálilo vinutí. Domnívám se, že podobné motory nemají rozběhový kondenzátor. Otáčky se mění přepínám statorových vinutí. Nepředpokládám, že by se k regulaci používalo elektronického obvodu s tyristorem. Tudíž se nabízí možnost opravy rozumné cenové hladině. V rodině máme osobu vyrábějící elektromotory.

Než s ní budu mluvit, zajímalo by mě váš názor, zda se vyplatí oprava a o jakou částku se může jednat ( pokud započtu jen materiál).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.12 12:23
avatar

Dobrý den,typ pračky,stáří...nepíšete vůbec nic-Třeba je to stařenka co má své odkrouceno a chce vyměnit.Píšete že máte osobu vyrábějící elektromotory a na cenu se ptáte nás?Nebylo by lepší zeptat se jeho?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.08.12 12:51

Dobrý den,

děkuji za rychlou reakci. Spadl mi prohlížeč, a příspěvek se odeslal neúplný.

Jedná se o starší pračku Crosley, divize Philco. Zhruba 13 let. Přesto její stav je stále dobrý, podle slov opraváře, který nedávno měnil uhlíky u motoru.

Samozřejmě se ho zeptám. Vzhledem k tomu, že to bude až příští týden, zajímalo mě to předběžně.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.