Pomalovaná zeď fixou

Od: Datum: 29.08.12 18:40 odpovědí: 6 změna: 29.08.12 23:03

potřebóvala bych pomoci. Moje dcerka si malovala LIHOVOU fixou po zdi. Nevíte jak to odstranit? Kdyby se zeď přemalovala, (ne)bylo by to viděT? Děkuji Veq

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 29.08.12 18:58

Zřejmě bylo :D Malý děti todle dělaj :) teda pokud jí ovšem není 13 a nenapsala tam justin bieber <3 :D :D doporučuji tedy oškrábat škrabkou a následně přemalovat zeď

Od: artrosis
Datum: 29.08.12 18:59

no kámoš mi počmáral lihovkou monitor (byl trochu nalitej) a pustilo to obyčejným Pitralonem :D ale na zdi nevím. záleží čím je zeď vymalovaná...pokud by to byla jen bílá barva, tak bych zkusil nějakej aceton, odlakovač, nebo něco podobnýho, aby to vybledlo...ale opatrně, zlehka, třeba jen nějakým hadříkem, nebo odličovacím tamponem, ať se ten flek ještě nezvětší :D jinak asi jedině přemalovat. záleží jak moc kryvá by následná malba byla...

Datum: 29.08.12 20:05

Hlavně na to nechoďte s ředidlem, či lihem. Malůvka se Vám akorát rozpije a barva pronine hluboko do omítky. Zkusil bych místo lehce navlhčit (vodou) oškrábat, přetřít penetrací (třeba i víckrát) a po dokonalém zaschnutí přemalovat.

Datum: 29.08.12 20:04

lihová fixa se dá bez problému přebílit kvalitní barvou.

JABRAKA

Datum: 29.08.12 20:14

Oškrábat přebarvit , nebo jestli je to krásně umění tak ho tam nechat pokud tedy není na chodbě u dveří nebo v obyváku

Datum: 29.08.12 23:03

A já bych na to vzal smirkový papír (100 a jemější) a opatrně přebrousil, následně bych slabou barvou to místo přetíral, abych nemusel celou zeď znovu malovat... Samozřejmě že je optimální to vybrousit a celou zeď znovu namalovat...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.