Jak opravit mikropraskliny?

Od: Datum: 29.08.12 11:16 odpovědí: 2 změna: 29.08.12 15:35

V pět let starém domě se v bytě v sádrokartonu tvoří praskliny. Nový dům si prý "sedá", tudíž jsem si jich cca 3 roky nevšímal a poté je dle rad zedníka ( hloboko vyškrábat, vytmelit akrylátem) v celém bytě opravil. Po určitém čase se začaly budˇna stejném místě nebo hned vedle dělat jiné. Poraďte jak a čím to lze vyřešit účinněji, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 29.08.12 12:20

"hloboko vyškrábat, vytmelit akrylátem" - v případě sádroše není úplně dobrá rada... ;)

Na opravu takovýchto prasklin je nejlepší prasklinu překrýt něčím, co nepraská. Mě se osvědčily ´skelné´ tapety (např. http://www.primalex.cz/index.php?&location=27_88 ), které nedovolí prasklinám ´prolézt´ na povrch (praskliny podkladu neřeší). Podle zvolené tapety je nebo není na povrchu plastický rastr. Tyto tapety se posléze normálně vymalují běžnou barvou (používám Primalex Polar), jediné minus je, že tapeta nasáká, tedy je spotřeba barvy na první dvě-tři vrstvy vyšší.

Je také možné použít papírové tapety s dřevní štěpkou (tzv. rustikal), jsou levnější a natírají se také jako běžná zeď, ale mají menší pebnost v tahu, takže mohou prasknout podle praskliny zdi (u "mikroprasklin" nehrozí).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asfg
Datum: 29.08.12 15:35

Hmm, nekvalitní práce. Pro příště si je třeba toho všimnout v záruční době a firmu to nechat předělat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.