Plastové dveře vs teploty

Od: Datum: 21.08.12 13:50 odpovědí: 6 změna: 22.08.12 00:00

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, jestli se plastové dveře teplem "roztahují". Na jaře nic nedělají, ale teď se blbě zavírají, dře to. Děkuji VeQ


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.08.12 13:56
avatar

Dobrý den,

všechny materiály čase pracují od dřeba až po železo a plasy... Je možné, že se vám dveře roztékají, jestli nebylo použito kvalitních materiálů při výrobě.

Vím to, protože dělám kounstruktéra plastových věciček a davají se různé regeneráty do plastu a "bordel". V zimě se to možná zpraví a možná ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.12 14:15
avatar

Samozřejmě že se plastové dveře roztahují...plast je materiál s velkou tepelnou roztažností..

Sice je ve dveřích určitě nějaká železná výztuha, ale železo se také ostatně jako každý materiál roztahuje s rostoucí teplotou.

Jen má prostě některý materiál koeficient délkové roztažnosti vyšší a některý nižší.

V technických tabulkách lze nalézt přesnější údaje, ale to pro Vás není důležité.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 21.08.12 14:17

Ano...

Plast má vcelku značnou tepelnou roztažnost (např. vůči dřevu), ale výrobci s ní obvykle počítají (v rámu by mělo být na roztahování křídla dost místa), posuny by mělo kompenzovat těsnění. Pokud se dveře při změně teploty (ať nahoru či dolů) zavírají hůře, mohlo by pomoci jejich lepší seřízení - zavolejte výrobci/prodejci, ať pošle technika.

Na druhou stranu - nynější teploty jsou opravdu extrémní a pokud zavírání při běžných teplotách nezlobilo, asi bych pár dnů počkal...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.12 14:18
avatar

Mel jsem stejny problem, protoze jsou jeste v zaruce volal jsem jim a prisli mi to dostelovat. Uvidim co v zime.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 21.08.12 14:56
Jistě roztahují se jako všechny ostatní materiály nic méně roztahování by nemělo být citelné tak moc že se dveře hůře otvírají nebo zavírají pokud tyto potíže neustoupí ani po poklesu teploty není na škodu zavolat technika (přes výrobce či distributora dveří , číslo budete mít možná někde na dveřích nebo máte číslo z místa kde jste si je kupovala )
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.12 00:00
avatar

Většina plastů má tepelnou roztažnost větší než kovy.Proto se používají přísady,plnidla a změkčovadla,které tepelnou roztažnost snižují pod roztažnost kovů.Plastová okna a dveře jsou vyrobena z vysoce plněného PVC (titandioxid 20-40 % - kaoliny.)Tepelná roztažnost profilů je nižší,než ocelových výztuží.

Dřevěná okna sice se teplem neroztahují tolik,ale zase mohou zvětšit rozměry vlhkem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.