Výstavba rybníku

Od: Datum: 17.08.12 23:10 odpovědí: 1 změna: 18.08.12 00:54

Dobrý den,

Moc prosím o radu týkající se rybníčku, na který potřebuji dodatečné stavební povolení a dodatečný stavební projekt. Rybníček je na mém pozemku, vodní plocha je tak cca 300 m2, s hrází něco přes 500 m2. Rybníček je zde podle našich dokumentů nejméně 300 až 400 let. Náš rod ho již s mlýnem koupil. Majitelkou nemovitosti jsem se stala vloni a vůbec jsem netušila, že rybníček není zapsán v katastru. V mapě je označena podmáčená louka. Rybníček jsme začali renovovat až nyní _ po povodni v roce 2002 nebyl čas a finance. Jednalo se o lepší zpevnění hráze a postavení nového kbelu _ starý vzala povodeň. Bohužel jsme narazili v obci na závistivé sousedy a ty nás udali na úřadu. Úřad nyní po mě vyžaduje dodatečný stavební projekt a povolení, zapsání do katastru a ještě mnoho jiných dokladů. Tvrdí, že se jedná o stavbu načerno. Nelze jim vysvětlit, že jsme rybníček nestavěli, jen jsme ho rekonstruovali, rybníček je tu nejméně od roku 1700 _ dokonce jsme našli i dokument, že ho v roce 1788 náš rod koupil od bývalého majitele i s mlýnem. Moc prosím o radu, jak mám nyní postupovat, myslela jsem si, že by stačilo nahlásit pouze změnu na katastru a dojít na geodézii. Nyní mám strach, že mi celá záležitost vyjde na desítky tisíc nebo že dojde i na pokuty nebo zbourání.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.12 00:54
avatar

Proč myslíš,že se brání majitel zchátralých domů demolici?Protože z bouračky by musel dům stavět,ale jinak jde jen o rekonstrukci.

S rybníkem to je podobně.Není zapsán v katastru,neexistuje.Proto se musí stavět od nuly.Projekt,stavební dozor,stavební povolení,svolení vodohospodářů atd.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.