Jak opravit uhnilé dřevěné zárubně

Od: Datum: 28.08.12 16:53 odpovědí: 6 změna: 28.08.12 23:25

Na dvoře máme vrátka se dřevěnými zárubněmi, jejichž spodní část za uplynulých 30 let uhnila. Práh se v důsledku toho o pár centimetrů propadl. Zdá se mi, že jediná možnost, co se s tím dá dělat, je tu spodní část zárubní úplně odstranit a ten prostor tam vybetonovat.

Mám ale trochu strach, aby mi při tom ty zárubně úplně nevyjely ze zdi, protože mám pocit, že už bych je tam pak asi zpátky nedostal:). Chtěl bych tedy poprosit o radu, jak ty zárubně nejlépe zajistit proti tomu, aby se pohnuly. Asi by to chtělo nastříkat do mezer mezi zárubněmi a zdí nějaké lepidlo. V obchodě, kde jsem se na to ptal, mi prodavač říkal, že by se na to snad mohlo hodit lepidlo T-REX Power od Soudal. Myslíte, že je to dobré řešení?

Předem moc díky za radu!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.12 17:06

Dobrým řešením bych to nenazval. Nejlepší řešení je nová stejná zárubeň.

Datum: 28.08.12 17:12

Ideální řešení to asi není není, ale nevím, jestli bych takové sehnal a kromě toho by za 30 let spodní část zárubní stejně zase shnila...

Od: mowla*
Datum: 28.08.12 17:40

Asi se ti to nebude líbit, ale ´řešení´ pomocí jakéhokoli lepidla je na dvě věci - na houby a na chvíli... *smich* Nový futra (případně i dveře) jsou jediné, co opravdu stojí za tu práci - BTW - jestli dřevo za X let shnije nebo ne, je jen otázka jeho povrchové (případně hloubkové) úpravy.

Kdybys sem hodil foto, mohly by se objevit nějaké nápady jak a co - ale nejlíp ti stejně poradí slušný stolař či truhlář na místě.

Datum: 28.08.12 19:04

co to je za nesmysl, proč by mělyhnít. Stačí nad nimi udělat jednoduchý dřevěný přístřešek, jak to má většina podobných dveří.

Datum: 28.08.12 19:52

obr.

doplněno 28.08.12 19:53:

obr.II

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.08.12 23:25

přístřešek tam je, ale stejně hnijou:)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.