Jak nahodit zeď?

Od: Datum: 28.08.12 09:20 odpovědí: 8 změna: 28.08.12 11:21

Potřebuji nahodit kus zdi novou omítkou a potřebuji tam mít tak silnou vrstvu, abych do ní mohl dát krabice pro rozvod elektřiny pro zásuvky a světla. Část zdi je ale nějaká starší a původní omítka, která tam je, je docela silná, navíc už je docela zvětralá. Dá se na to nahodit nová omítka? Samozřejmě bych očistil co by upadlo skoro samo a pořádně zeď namočil vodou. Ale bude to držet? Nevím přesně kolik bych musel sundat původní omítky, aby se mi to pak zbytečně neprodražilo (respektive bych rád ušetřil i čas). Odpoledne můžu zeď vyfotit a dám sem foto ...

doplněno 28.08.12 18:39:

Fotka

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.12 09:41

Krabičky na el.se nedávají do omítky!Zapouští se do cihel,tak aby vylézali jen 1-1,5 cm ze zdiva ,na tl.omítky!Je zbytečné nahazovat ,teda pokud není potřeba vyrovnat křivé zdivo,těch cca6-7cm omítky! Nejlepší by asi bylo tu starou okopat celou a změřit jak je třeba tlustá nová a pak ohodit ale nejprve dodělat elektro .

Zda použít penetraci-toť otázka-dříve se nedávalo nic a šlo to,ale to bylo jen vápno a písek občas trochu cement.Dnes je to ale samá chemie a musí se penetrovat.Záleží jakou budete mít omítku.Zda směs -pak penetrovat nebo klasika-písek a vápno a nepenetrovat!

doplněno 28.08.12 10:49:

Protože je to betonová zeď tak o to je to horší-jak zasekání krabek tak i omítání!Jsou i nižžší krabičky než standart do zdi,na to se optej v odborné prodejně,ne v běžném elektru!Až to bude dodej foto,bude snazší poradit jak na to!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.08.12 10:18

Budu používat směs, zatím jsem při maltování spokojen. A napenetrovat bude stačit vodou (a mýdlem) nebo raději koupit penetraci ve stavebninách? Zeď je bohužel betonová a dělat do ní díry, to si dám. Ale zkusím to dnes flexou. Zároveň to vyfotím a pošlu sem.

Můžu dokonce vytvořit takový plán, kde by bylo vidět, jak to chci udělat a vy byste mi to tady někdo buď schválil, nebo vyvrátil ... což?

Datum: 28.08.12 09:46

Michale,nejprve udělej tu elektriku,zasekej ji do zdi pod úroveň omítky.Pak teprve uvažuj o nové omítce.Tu původní sečkrabej,pokud to půjde,pak napenetruj a novou přetáhni i přes okraj té staré.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.08.12 10:16

Zapomněl jsem napsat, že zeď je betonová, dost tvrdá. Dnes zkusím udělat flexou díru, ale je to šedesátka zeď a je to pakárna. Mám takový nápad, jak to všechno udělat, ale nevím, jestli to udělám dobře ... musím sem dát tu fotku.

Datum: 28.08.12 10:55

No taky jsem na ně koukal, ale ta cena mě silně odrazuje, protože zas tolik zásuvek dělat nebudu, rekonstruuji byt a musím to udělat za co nejmiň peněz. Čili dnes zkusím flexou udělat čtvercovou díru a vybouchat jí. Ono to půjde, ale bude to prášit a bude kravál ... ale to je běžná věc, když se dělá byt.

Datum: 28.08.12 11:01

Asi takto:

pokud máte opravdu v úmyslu nahodit 7 cm omítky, aby jste do ní mohl schovat el. krabice, raději se do žádné rekonstrukce vůbec nepouštějte - do smrti by Vás její výsledek strašil ze spaní.

Elektrika se zásadně dává pod omítku a ne do omítky. V dnešní době už je na vše technika, vše jde půjčit a nic není problém.

Dobře si své počínání ještě zvažte.

Datum: 28.08.12 11:21

Ano ano zvážím ... Jak jsem již psal, zkusím udělat do toho betonu díry a obouchat tu starou omítku co to půjde. Pak zasádruji krabice a kabely, přidělám dvě vodící lišty pro "stržení" nahozené malty, ty samozřejmě vodováhou, úhelníkem a olůvkem dám do roviny .. vypenetruji a nahodím. Nejprve řídkou směsí a další vrstvy méně řídkou. Pak perlinka se štukem, vyhladit a je to, nebo ne?

Ta fotky udělá víc, večer tu bude ...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.