Zateplení vevnitř?

Od: Datum: 28.08.12 07:27 odpovědí: 6 změna: 28.08.12 17:50

Zdravím.

Chtěl bych se zeptat - v jednom pokoji na nekryté zdi (za ní je zahrada) se mi dělávala v zimě plíseň z důvodu srážení vhkosti (stěna studená, v pokoji teplo. Hydroizolace je naprosto v pořádku, zeď je suchá a problém byl skutečně pouze ve srážení vlhkosti v zimě.)

Nyní jsem zeď zateplil - v zimě však odzkoušeno ještě není, bylo to provedeno teď v létě.

V minulosti, kdy zatepleno ještě nebylo, byl v pokoji koberec (nyní dřevěná podlaha), který nebyl zaříznutý u okrajů podlahy, ale měl vyvýšený okraj, tzn. sahal na zdi 3-4 cm od země. Plíseň se udělala na zdi vždy až nad kobercem, nikdy pod ním, nikdy tam, kde zeď zakrýval.

Pomohlo by tedy ještě navíc, kdybych udělal na zimu nějaké zateplení (jaké?) i zevnitř? Nebo dal do pokoje pohlcovač vlhkosti?

Nebo máte jiný nápad jak zvýšit účinnost zateplení a prevence proti plísni? Zevnitř byla omítka oklepaná a je nově nahozeno, aby z plísně nezůstalo v pokoji absolutně nic a rád bych se vyvaroval toho, abych to musel na jaře dělat zas.

Je zatepleno 20 cm polyšem. Jedná se o montovaný domek.

Děkuji všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.12 07:51
avatar

Vlhkost kondenzuje vždy na chladnějších předmětech než je okolní vzduch. To, že byla nad kobercem bude spíš jen tím, že koberec ji absorboval jinak než zeď na které se ukázala. Zateplení 20 cm polystyrenm by mělo být dostatečné ale nepíšete jak je izolována ta podlaha. Jestli je chladná, kondenzuje vlhkost na ni a pak vzlíná po zdivu. Selským rozumem, zjistit odkud místnost chládne (podlaha, strop) a to zaizolovat. Vlhkosti se nezbavíte, už proto, že vydechujete vlhký vzduch, perete, vaříte. Je potřeba zabezpečit, aby se nesrážela tam kde nechcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.12 07:56
avatar

Po venkovním zateplení (20cm je velmi solidní) nebude vnitřní povrch tak studený a tudíž se nebude rosit. Nechal bych to tak, pro jistotu uvnitř vymaloval Primalexem Mykostop nebo vybílil vápnem. Pohlcovač vlhkosti (taková ta klrabička s pytlíkem granulí nebo tabletou) neuškodí v žádném případě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.12 08:03
avatar

Jestli už máte dvaceticentimetrové zateplení zvenku, pak bych přece jen radil počkat do jara. Zateplení zevnitř se nedělá kvůli tepelné kapacitě stěn. Jak termostat vypne topení, pak vzduch v zevnitř zateplené místnosti rychle chladne.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.08.12 09:51
avatar

Myslím si,že po venkovním zateplení není důvod k vlhnutí stěny.Pokud se vyskytuje plíseň,je to jen zbytková vlhkost ve stěně.Použij prostředky proti plísni a často větrej!.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zevnitrne
Datum: 28.08.12 10:10

Zateplení zvenku stačí.

Zateplovat zevnitř by byla zásadní chyba.

Je si ohlídejte větrání místnosti, aby mohla zbytková vlhkost ze zdi ven (2x denně na 5 minut okna dokořán). Pokud chcete jistotu, tak si pořiďte vlhkoměr a změřte teplotu zdi, pokud je vyšší než rosný bod tak vlhnout nemůže (rosný bod pro danou vlhkost a teplotu najdete v tabulkách)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.12 17:50
avatar

erine, sledujte teplotu a vlhkost, dělejte si poznámky...

ale domnívám se, že letos nebude na zdi plíseň, pokud jste pracoval zodpovědně..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.