Silikátová? nebo silikonová barva? co dál?

Od: Datum: 24.08.12 09:24 odpovědí: 2 změna: 24.08.12 19:45
avatar

Dobrý den,

máme cca 5 let, natřené betonové podezdívky, fasádní barvou. Problém je, že nevíme jakou. Víme jen, že je to buď silikonová-nebo silikátová barva.

Teď potřebujeme udělat další nátěr, chceme použít také fasádní barvu, ale nevíme jaká by na tom držela. Prý se nesmí požít na silikon - silikát? Nebo opačně, prostě v tom tápeme, může někdo poradit?

Prodejce nám radil, že když nevíme co je na podkladní vrstvě (silikon? Silikát?), tak máme použít na nový nátěr silikonovou barvu, že ta je tzv. univerzální, bude prý držet na obojím i silikonu i silikátu! je to pravda?

Barva je dost drahá a musí se nechat namíchat v požadovaném odstínu, tak Vás moc prosím o radu...

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: guru
Datum: 24.08.12 16:19

Rozdíl mezi Silikonem a Silikátem je prodyšnosti vodních par. Silikon má molekulu o něco menší než je molekula vody (vodu nepropustí,ale propustí maximum vodních par) Silikát má příměs vodního skla, které po uschnutí vytvoří mikroprasklinky a tím podklad dýchá.Nevýhodou je, že mikroprasklinky jsou větší než molekula vody a tudíž se voda dostáva skrz nátěr. Při namočení vodou změní odstín na tmavší. U silikonu se odstín nemění.

Je pravda, že někteří výrobci přidávají do silikátu určité procento disperze (např.akrylát) tím se zhorší prodyšnost,ale nedochází ke změně odstínu. Také se silikonovými nátěry je u některých výrobců problém, protože obsahují jen nepatrné procento silikonové pryskyřice, nicméně na obalu je uvedeno "Silikonový nátěr" .Je to jako s buřty, kde není maso... Pak nátěry ztrácejí barevný odstín velmi rychle.

Silikonový nátěr má vodoodpudivou vlastnost.Po pocákání vodou se na silikonu musí tvořit kapičky, které rychle sjedou po povrchu (lotosový efekt)

Použijete-li silikon na silikát, nic se nestane a systém bude fungovat.Pro jistotu bych doporučil provést penetrační nátěr silikonovou penetrací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ola®
Datum: 24.08.12 19:45
avatar

Velice děkuji, za věcnou odpověď! Velké díky!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.