Provize RK

Od: Datum: 23.08.12 19:53 odpovědí: 13 změna: 24.08.12 19:26

čaute, jaké máte zkušenosti s provizí RK při koupi bytu? Docela mě zaskočilo, že za byt v prodejní ceně 1.800.000 Kč chce RK provizi 4% + DPH, což dělá nějakých 86.000 Kč. Nevím, co si o tom myslet, tolik peněz šetřím celý rok, od huby si odtrhnu, a teď bych je měl nacpat realitce do chřtánu jen tak...? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.12 19:57
avatar

tahle výše je dnes naprostý standard. Jeto hodně peněz s tím s Vámi souhlasím. Největší byznys RK je při převodu družstevního bytu, tam je příprava smlouvy tak triviální, že by ji zvládl zkušený středoškolák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 19:57
avatar

au1, jak jen tak, když nevíte jak sehnat nemovitost bez realitky, tak si musíte jejich službu zaplatit. Pokud jim zavidíte provizi, hned je možno jim dělat konkurenci...

Já zase žasnu, že lidi si ode mne pronajímají prostory přes realitky, přestože na objektu je na mě telefon...

doplněno 23.08.12 20:08:

asi jste mě nepochopil, to není fór.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 23.08.12 20:01

dobrej fór pane Cukřář :) ale jo, beru to... Problém je v tom, že většina prodávajících se nechce o nic starat, a nabízí byt přes realitku, místo toho, aby inzerovali na serveru bez účasti realitek. Ono je taky jednodušší inkasovat 1,8 mega za prodej bytu a zaplatit z toho provizi realitce, než škemrat v bance o hypotéku a k tomu ještě platit provizi :)

Datum: 23.08.12 20:10
avatar

mno solidní realitka je zase jakás takás jistota, že se nejedná opodvod o prodávajícího. To víte, co Čech to . . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 23.08.12 20:08

Je to úplně normální před 3lety přítelkyně prodala RD přes M Mreality a vzali si 65tis.RD byl za zhruba 3měs. prodán.Když si vezmete menší RK zaplatíte méně ale jak jsou schopni rychle nemovitost prodat, nyní opět zkušenost,máme menší realitku a od října loňského roku se nemovitost prodává,zjistili jsme že ani nenabízeli tuto nemovitost na vlastních webovkách.Už tam je ale po telefonátu s realitkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 23.08.12 20:12

Tři až pět procent je naprosto běžná provize realitky - pokud ji nechceš platit, nevyužívej jejích služeb, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 20:15
avatar
No, jestli mate dojem, ze RK proda Vas byt obratem, pak se hluboce pletete.
RK muze byt v dnesni dobe prodavat klidne dele jak rok.
Samozrejme, ze Vas nikdo nenuti sluzby RK pouzivat, je to smluvni vztah jako kazdy jiny.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 23.08.12 20:22

Budiž, ale nikdo nenutí jikoho přes RK prodávat, že ano. Rozhodit inzeráty, sehnat si odhad, kupní smlouvu.. Je nabídka- poptávka. A cpát do vlastního chřtánu, dělate zadarmiko? Jsou někde provize 10 % a klidně více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 20:36

je spousta serverů, kde nabídnete nemovitost zdarma, a o část provize můžete pak slevit případnému kupci.

V žádném případě s nima neuzavírejte smlouvu o výhradním prodeji!

Já pokud prodávám nemovitost, tak si ji nabízím sám, pouze pokud je nemovitost vzdálená mému bydlišti, dám to realitce, ale provizi nabídnu já kolik bude, je realitek na trhu jako máku...

Ve Vašem případě bych jim nabídl max. 50.000 s tím že jinak půjdete jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julas
Datum: 24.08.12 11:00

Chtěl jsem nabídnout byt k pronájmu a dal jsem moji soukromou nabídku do inzerce na Bazoš přes internet, s mým tel. číslem pro případného zájemce. Ve chvíli, kdy se to na internetu objevilo mi začal zvonit telefon a ozývat se realitky jedna za druhou, s nabídkou, že můj byt určitě pronajmou a provizi bude platit budoucí nájemník. Přistoupil jsem na to a opravdu netrvalo ani týden a paní z realitky sjednala schůzku se zájemcem na místě. Byt byl tedy opravdu tímto způsobem pronajat, ale za tu jednu návštěvu bytu (která trvala cca 15 min. a ujela autem cca 10 km) a doplnění údajů do standardní smlouvy vyinkasovala (coby provizi RK) celý jeden měsíční nájem a to i s poplatky k tomu od nájemníka - v tomto případě 8.500,- Kč.

Příští pronájem tohoto bytu jsem opět nabídl soukromě na Bazoši, situace se opakovala naprosto stejně, realitky se předháněly s nabídkami spolupráce. Během dvou dnů jsem ale byt přes Bazoš pronajal sám, smlouvu připravil a budoucí nájemník při podpisu smlouvy řekl, že raději dá kauci o jeden měsíc vyšší majiteli bytu, že s tím nemá problém, ale nechce se mu platit provizi realitce v podstatě za nic moc, co v té zaležitosti udělá.

Fakt je, že být makléřem v RK je práce, jako každá jiná a tak pochopitelně se snaží si vydělat a zadarmo nedělá nikdo nic. Jenom ne každý je ochoten jim takovou provizi zaplatit a nemusí to úplně být jen otázka peněz a nebo času.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemej
Datum: 23.08.12 21:01

podle mě je to jednoduchý - z našich provizí se hradí všechny neúspěšné prodeje a prohlídky "zdarma" - tzn. zájemci prohlídky zdarma mají, ale tyhle veškerý náklady taháme my, co jsme si nějakou nemovitost koupili.

že přes RK nemusíme sice pravda je, ale stejně tak cena za službu naprosto neodpovídá odvedené práci - když si vzpomenu na naši koupi domu, ještě teď se mi otvírá kudla v kapse, ale budiž..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kato®
Datum: 24.08.12 17:04
avatar

Můžete zkusit prodat i touto cestou:http://www.bezrealitky.cz/informace/o-nas/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.12 19:26
avatar

já bych to shrnul, ano za prodej jednoho bytu 100.000 je k zblití.Nechtějte vědět jak dlouho na to musím v čistém vydělávat. RK jsou docela drazí, taky si jejich šéfové žijou na vysokých nohách. Něvěříte . . . věřte. MJ. i díky RK jsou drahé nemovitosti ve větších městech. Často radí prodávajícím co nejvíce našponovat cenu a čekat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.