Terasa restaurace pod okny bytu

Od: Datum: 23.08.12 08:41 odpovědí: 5 změna: 23.08.12 22:21

Dobrý den,

bydlíme v těsné blízkosti restarace (spíše nálevny, hospody), kde mají udělanou z boku zařízení malou terasu se dvěma stoly. Problém je v tom že se tam denně schází různá invidiua a sedí tam každý den téměř do 1 hodiny ranní. Do 21. hodin jsme jejich hluk schopni akceptovat, ale když je horko a máme otevřená okna když dáme děti spát, nebo se chystáme sami ke spánku je ten hluk velmi nepříjemný. Nejsme sami z ulice kterým tento hluk vadí.

Prosím o radu jak to vyřešit. Napadlo mě se domluvit s majitelem a vyvěsit tam nařízení (cedule) "NA TERASU VYDÁVÁME POUZE DO 21. HODINY". Nevím jestli je to dobrý nápad, nevím jak v tomto případě postupovat.

Moc děkuji za Vaše názory a rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sarkaona*
Datum: 23.08.12 08:53

asi budete muset ten čas upravit, protože noční klid je od 22. hodiny noční a samozřejmě na dodržení nočního klidu máte plné právo, praví se to i v zákoně, takže sepiště petici se sousedama a odevzdejte to majiteli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 08:55

Samozdřejmě že nejlepší je domluva v první řadě s majitelem, pokud mu sdělíte (samozdřejmě klidným přátelským tónem), že máte tento problém, tak pokud je normální tak se podřídí Vašemu požadavku. Pokud ne podat stížnost na Městském či obecním úřadě a musí se to změnit. Každá vyhláška Města či obce na večerní klid pamatuje!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.08.12 18:35
avatar

Z třetího patra se dívám do podobné hospůdky,někdy se ještě ve 23 hodin ozývá trochu hlasitější halas,většinou v sobotu.Nebo když je tam svatební veselí.Není to často,majitel je velmi přístupný domluvě,nikdy jsme to neřešili s policií.Přeji,aby se to i u vás vyvinulo v tomto směru.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: artik*
Datum: 23.08.12 20:45

rovnou volat policii ,ať to vyřeší ona *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 23.08.12 22:21

Určitě je nepříjemné bydlet u hospůdky. Ale se stížností neuspějete, že slyšíte hluk v 21.00 hodin a ještě při otevřeném okně. Max. po 22.00 hodině a při zavřených oknech. V těchto vedrech si nenechte odpoledne vyhřát byt, večer vyvětrejte jednorázově a po uzavření hospody si otevřete dokořán.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.