Vodní kámen, odstranění, změkčování vody

Od: Datum: 22.08.12 23:53 odpovědí: 8 změna: 24.08.12 10:47

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, co doporučujete na odstraňování a k prevenci vzniku vodního kamene v potrubí pro pitnou vodu?

Dělám menší renovaci vodoinstalace, izolaci atd. a chtěl bych tam namontovat nějaké zařízení pro zmenšení vzniku úsad vodního kamene v potrubí.

Už jsem četl o zařízeních Vulcan, Aquavital, OVK, Dr. Vap atd. Funguje něco z toho, máte zkušenosti? Ještě jsem narazil na stránku z neodymovými magnety, které lze také na toto použít, viz:

http://www.profi-elektronika.…ne-magnet-power/id/50-133726/

Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.12 01:05
avatar

Neodimiový magnet udělá tak moc práce že je zdravější si jej dát na ruku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 07:22
avatar

Tvoření usazenin tvrdosti vody se v plastových potrubích příliš nevyskytuje.Vodní kámen se vytváří hlavně tam,kde se voda ohřívá.Pokud se použije magnetická aktivace,lze změnit strukturu některých typů tvrdosti - minerálů,obsažených ve vodě,ale z vody to odstranit nemůže.V kotli,před kterým se magnet použije,se stejně minerální kal usadí.Stejně tak pro pití je zvýšenou tvrdost vody nutno odstranit jiným způsobem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tr
Datum: 23.08.12 09:05

Dobrá, díky. A šlo by něco z toho použít pro snažší ,, trnasport vodního kamene ve vodě bez úsady od přípojky v domě až po výtok z vodovodní baterie? Prostě změnit strukturu vodní kamene z vloček na jehličky.

Datum: 23.08.12 09:12
avatar

Ve většině případů je nakonec stejně nejlepší použít klasický změkčovací filtr s náplní soli...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tr
Datum: 23.08.12 09:54

Ok, ale nelze použít nějaký ten magnetický či lektromag. systém? Nerad bych už potrubí rozpojoval. Nebo jsou to zbtečně vyhozené peníze a propálená elektřina? Potrubí je ocelové 3/4".

Datum: 23.08.12 09:58
avatar

Osobně mám elektromagnetickou "úpravnu" vyzkoušenou...a podle mne to prostě nefunguje, tedy u mne ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.12 09:14
avatar

Tr:

V podstatě jsem ti to vysvětlil.Když se na substance tvrdosti vody působí magnetickým polem,skutečně se může změnit struktura usazenin,místo kompaktního bloku se usadí jako kal.Ale kal se vylučuje především v teplé vodě.Magnetické přístroje podle uživatelů mají odstramit tvrdost úplně,a to prostě nejde.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tr
Datum: 24.08.12 10:47

No já chci jen přemět stavbu toho vápence tak, aby se méně usazoval a lépe vyplavoval a ne jej úplně odstranit. To bych musel namontovat destilační zařízení.*smich*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.