Zápach z odpadu ve sprchovém koutu

Od: Datum: 22.08.12 22:36 odpovědí: 16 změna: 20.08.15 10:29

Zdravím všechny příznivce tohoto serveru

a obracím se na Vás o radu. Pokaždé, když pustím vodu ve sprchovém koutu, z odpadního otvoru se "vyřítí" do prostoru čpavkový zápach. Jen na začátku používání sprchy. Pak je vše v pořádku. Po dvou hodinách (další sprchování) se to opakuje. Voda z odpadu nikde neuniká. Vím že odpad je dále napojen "husím" krkem dále do odpadní roury. Na husím krku není prohnutí ve tvaru U. Tuto funkci právě plní odpad s přepadem, zabudovaný do podlahy sprchového koutu - nebo se mýlím? Nepočítám s tím, že by při vypouštění např. pračky, WC, umyvadla byla podtlakem odsávána voda z tohoto sifónu. Co dělat? Poraďte prosím...

doplněno 25.08.12 16:14:

Dobrý den všem,

jen k doplnění. Sifon je kompletní, jen na server nemohu nahrát více foto než 1 :(. Co může být pravda je, že když do sifonu hrkne voda, může vytlačit zápach z odpadu do sprchového koutu. Jenže i když pustím vodu pomalu, ten zápach se tam také objeví. Viz odpověď p. FIGUREK . Nevidím pod vaničku (montáž prováděl vodař), a husí krk tam je. Takže jediný problém vidím asi v husím (skládaném) krku, že je pod vaničkou "nějak" špatně poskládaný - což bude hlavní problém. Jak bude trošku času, mrknu na to...a určitě pisnu, zda se Naše teorie potvrdili. Ulehčilo by to spoustu lidem při montáži "husích krků" do budoucna problémy..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.12 00:24

A kde je zbytek toho sifonu?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.08.12 08:20

Ano, pan pecenka má pravdu..

Pokud máte ve vaničce odtok proveden pouze takto, pak Vám tam "cosi" chybí...

A právě ten díl co chybí, zajišťuje pachotěsnost.

Jinak mi není jasné proč by jste to fotil...

doplněno 23.08.12 08:22:

Buď to musí vypadat takto:

http://www.ravak.cz/cz/vanickovy-sifon-ravak-standard-90

nebo takto:

http://www.ravak.cz/cz/vanick…y-sifon-ravak-professional-90

ev.velmi podobně, pokud je to od jiného výrobce

Datum: 23.08.12 06:40

On ten husí krk má asi dost malý průměr a vypadá to, že je zanesený. Když do něj pustíte víc vody, pak vám pravděpodobně odpadní voda vytláčí lehce zahnívající vzduch směrem nahoru, do sprchového koutu. Odpadní trubka potřebuje vyčistit.

Prolejte odpad několika litry horké vody, nasypte pár vršků Krtka nebo normálního louhu a přelijte vařící vodou.

Tady ovšem pozor. Jak se louh ocitne ve vařící vodě, začne rachot a prskání, někdy i metr vysoko. Takže radím k velké opatrnosti, protože louhy (Krtek je taky louh) patří mezi nebezpečné žíraviny. Nasaďte si brejle a na přelévání louhu vařící vodou se dívejte pěkně z boku, od země a z bezpečné vzdálenosti.

Ještě jedna rada nakonec: louh ani Krtka neskladujte. Tím co zbude propláchněte všechny odpady co máte doma a nádobku vyhoďte.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.08.12 12:53

raději doporučuji to protáhnout tou spirálou... krtka nebo louh na husí krk vypadá jako si polít žíravinou oblečení... opakované louhování přinese pouze nutnost výměny husího krku... což problémy ještě zvětší...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.08.12 08:50

Měl jsem naprosto stejný problém, myslel jsem že ten plastový "hříbek" dovnitř nesedí, tak jsem tam dal jen ten nerezový kryt nahoru a zápach byl velký. Pak jsem tam vsadil ten zbývající bílý díl, sice ten kryt je potom výše ale má to tak být a je po zápachu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.12 16:19

Musíte si prosím uvědomit, že "husí krk" není standardní správné řešení odpadu, a používá se spíše jako "nouzové řešení".

Nicméně protože v tomto případě neplní funkci sifonu, pak by použití flexi trubky nemělo být problémem..(alespoň ne z hlediska zápachu).

Teoreticky je samozřejmě možné, že ta flexi hadice je natolik "blbě" poskládána, že v potrubí vzniká podtlak a odsává vodu ze sifonu sprchové vaničky, pak je zápach logický.

To samé ovšem může být způsobenou i jinou příčinou...a to nevhodnou topologií kanalizace (ať již svislé, tak ležaté či připojovací).

Větrací hlavice (tedy alespoň jednu) v domě osazené máte?

Od: trollik*
Datum: 26.08.12 10:51

Dobrý den,

větrací hlavici na kanalizačním potrubí v domě nemám :(. Právě že sifon (odpad) není cítit permanentně, ale je v okamžiku, když do něj vtrhne na začátku sprchování voda. To zn. jen takové zapáchající "pufff" a pak je vše OK. Ale vyvětrat to "pufff" trvá i půl hodiny .

doplněno 29.08.12 18:50:

...jen pro infornaci: je to přízemní dům (tedy čistá základová deska)

Datum: 26.08.12 11:06
Absence odvetravaci hlavice je zasadni chyba..a pokud neni na svislem odpadnim potrubi ani hlavice privetravaci..pak je to jeste horsi.A jestli je Vase koupelna ve 2.NP, nebo vyse..pak je to jeste nasobna chyba.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.08.15 10:29

jj, takhle to přesně občas smrdělo v novostavbě a taky jen ve sprchovém koutu v patře. Jinak nikde. Později jsem zjistil, že nedotáhli odvětrání, trubku jsem vytáhnul na střechu od té doby byl klid - nesmrad. :)

Datum: 29.08.12 23:08

Tak ja osobne husi krky nikdy nikde nepouzivam a pouzivat nebudu a tak s tim nemam problemy.

Datum: 01.11.12 18:25

Zdravím po dlouhé době...

našel jsem problém a vyřešil ho. A podělím se s nápadem s těmi co tápají... Propó k husím krkům. Prodávají se a prodávat se budou tedy užívají se a používat se také budou. A nevím jak chcete tvořit odpadní potrubí pod nízkým sprchovým koutem jinak než husím krkem. Odvětrávání taky není to pravé ořechové... Jinak by snad všechny odpady dělaly problémy a ne jen některé...

Ale nyní k problému. Propojení sifonu sprchového koutu a odpadu ve zdi je tvořen husím krkem cca 50cm. Při odtečení vody ze sprchového koutu, zůstane v husím krku vzduch. Ne hned, ale do druhého dne získá tento vzduch svůj odér. Jestliže se jdu za hodinu či tři osprchovat, není nic z odpadu cítit. Problém je v tom, že když se začnu sprchovat a voda začne unikat sifonem ve sprchovém koutu přes husí krk do odpadu, nestačí tato voda jedovatý vzduch vytlačovat do odpadu. Ten probublává nahoru ven přes sifon sprcháče. Poznal jsem to tak, že jsem naráz vylil kbelík vody do sprcháče a sifonem začal probublávat vzduch

Řešení: Rozebrat sprcháč a za napojením husího krku k sifonu sprcháče udělat jakoby ještě jeden sifon. Tedy něco jako ležaté S. A hotovo...Ověřeno a odzkoušeno. Ozón je pryč...Jak prosté a jednoduché. Málem jsem přidělával odvětrávání a přisávání vzduchu :(. Info od stavaře: toto řešení se používá u vícepatrových budov a ne přízemních..

Datum: 01.11.12 18:55

Husi krk ma stejny prumer, jako pevna trubka, takze se vejde do stejneho prostoru, zadny problem a je to aspon poradne udelane a ne nejake vlnobiti, ktere se vytvori tim husim krkem po polozeni vanicky na zem pri montazi, cimz vzniknou i ty prostory pro ten tvuj zahnivajici vzduch. Tento zbytkovy vzduch nemuze zahnivat v pevnem potrubi, ktere je vyspadovano smerem do stoupacky, nikde neni uzavrena zadna vzduchova bublina, vsechno hezky odvetrava stoupacka a tim padem tam nezustane uzavreny, cimz nemuze zahnivat. Vytvorenim dalsiho sifonu si zadelavas na dalsi problemy, az se ti zacnou zanaset vnitrni hrube steny toho husiho krku, ktery temi hrubymy stenami spomaluje prutok vody, chytaji se na ne necistoty a vysrazena mydla a tim se casem ucpe, pri cisteni zvonem ti ten krk bude pruzit, cimz se vynuluje cinnost zvonu, pri cisteni perem se muze pod vanickou krk poskodit a louh ti na to nemusi stacit. Vic k tomu nemam co dodat, zvlast po tom, co jsem zrovna v pondeli po jednom takovem cely sprchovy kout i s vanickou musel vybourat a predelat.

Datum: 01.11.12 19:06

plný souhlas, nejde ani tak o to, že by to nefungovalo, ale hlavně o čištění. U vany, kde má člověk přístup, by to asi bylo jedno, ale taková sprchová vanička? Nerad bych se pod ní často dostával jen proto, že mi vlasy ucpaly odpad (u nás tak 1x měsíčně) a po druhém louhování již husí krk se proděraví... na což přijdou spíše dříve sousedi pode mnou, než já. Nevím co je těžkého vykolínkovat a nařezat přesně odpaní trubky ke stupačkám. Je to řešení možná trošičku na delší přemýšlení, ale na trvalo.

Datum: 02.11.12 08:23

díky za reakce...

Re: Pecenkav - prosím nešlo by dát foto, jak jste vyřešil připojení vaničky a odpad?

Každopádně teď je vanička připojená a zatím v poho. Uvidíme dál...ale už mám praxi (s rozděláváním sprchového koutu, příště už to nebudou 4 hodiny ale jen 2,5 ). S tím odvětráváním...nemyslíte že by odpad zaváněl po každém sprchování či použití? A ne jen jednou za den a jen při prvním použití sprchy?

Datum: 02.11.12 10:12

Staci se drzet navodu k montazi, nejdriv se udela odpad, oznaci se umisteni sifonu podle vanicky, ale i vyska musi souhlasit, sifon se dopoji na odpad, pak se uz polozi vanicka na misto, skrz ni se prosroubuje vrchni cast sifonu do spodku sifonu a utahne. Pak se vanicka osilikonuje, na zed se namontuji U profily pro pripevneni sprchove steny, do nich se nasadi sprchova stena, seridi podle vanicky, vyvrtaji se dirky na sesroubovani steny s U profilama a sesroubuje. Potom se vezme technicky benzin, odmasti se Z VENKOVNI STRANY sprchoveho koutu roh mezi U profilem a obkladem a roh mezi vanickou a sprchovou zastenou, zasilikonuje a uhladi prstem.

Zadne priste byt nesmi, jedine pri poskozeni vanicky nebo zasteny a nebo pri vymene uz letite sprchy za novou z duvodu letiteho opotrebovani.

Pokud je v sifonu voda, tak nic smrdet nesmi.

Od: zdrazilpetr
Datum: 20.08.15 10:24

Mám stejný problém jako vy. Nešlo by poslat nějaké foto nebo nákres Vaší úpravy. Děkuji za odpověď

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.