Zapojeni lustru

Od: Datum: 22.08.12 21:20 odpovědí: 12 změna: 25.08.12 21:31

Dobrý den, zapojuji nový lustr a ze zdi vedou dva dráty fáze a nula ale u nového lustru sou k zapojeni 3 kabely k čemu slouží ten 3 a vadi když nebude zapojený?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.12 21:34

ten třetí bude asi ten žlutozelený a to bude uzemění, pokud ho nezapojíte svítit Vám to bude, ale Norma dnes říká ze zdi 3 dráty. Tam záleží jaký to je lustr, pokud je kovový mohlo by se stát že Vám bude probíjet, ale raději si po zapojení zkuste jestli není fáze na případných kovových částí lustru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michal2*
Datum: 22.08.12 21:44

Ano lustr je kovový,jaká šance je že to bude probíjet mužu to s klidem zapojit nebo ne?

Datum: 24.08.12 15:15

u dnešních výrobků z Číny je šance veliká*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.12 15:16

Kdyby se Vám sem podařilo dát fotografii nového lustru, poradíme Vám lépe.

Jelikož jste laik, slovní popis nebývá nejlepší volba, když jde o elektriku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.12 22:27
avatar
Pokud je to lustr, tak ty jsou většinou rozděleny na dva obvody, takže se dají rozsvítit třeba jedna žárovka nebo jiné dvě žárovky, nebo třeba dvě a tři.
Píšete, že je lustr kovový, tak by měl mít jednu svorku přímo na kovové základně, pod kterou se připojuje ten žlutozelený drát. Zapojte jednu fázi a nulák a vyzkoušejte, zda svítí všechny žárovky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 07:15
avatar

Promiňte, teď tomu moc nerozumím. Ze zdi vám lezou dva dráty od fáze a třetí je nula, celkem tři dráty. V novém lustru máte tři dráty a nevíte, k čemu je ten třetí?

Jestli máte normální plastový dvouokruhový lustr, pak jsou v něm dva dráty fáze a jeden nulák.

Jesli je ten lustr kovový a jednookruhový, pak tři dráty v něm jsou fáze, nulák a zemění. Zemnící drát se používá proto, aby kovová kostra lustru vždycky byla uzeměná. Zemnící drát spojte spojte s nulákem.

Jestli máte kovový a dvouokruhový lustr, pak by měl mít dva dráty fáze, třetí drát je nulák a čtvrtý drát bude zemění. A zase, zemnící drát spojte s nulákem.

Není to až taková věda. Zemnící drát se používá proto, aby se fáze nikdy nedostala na vodivý povrch lustru. Je lepší, když probíjející lustr vyrazí pojistky, než abyste dostal 220 V.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 07:25

Chtělo by to popsat, nebo vyfotiti, jak vypadají ty dráty z lustru, jakou mají barvu. A ze zdi Vám lezou 2 fázové vodiče a jeden nulák (tedy světlo se ovládá dvojvypínačem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 07:36
avatar

Z dotazu vyvozuji, že ze stropu visí jen dva vodiče. Kdyby tazatel za slovem fáze udělal pomlčku nebo dvojtečku, bylo by to jasnější. Tady je vidět, jak jsou interpunkční znaménka důležitá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.12 20:34
avatar

Takže "dva dráty fáze - a nula" nebo "dva dráty fáze: a nula" by bylo jasnější?
Když nemáš co napsat a chceš si jen nesmyslně "rýpnout", tak radší nepiš nic. Jsou tu i hůře napsané dotazy (třeba "Tiskv Eaglu").
avatar
Upozornění od sys hejkal 25. 08. 2012 21:23:52
Je možné, že jasnější by to bylo:
...dva dráty: fáze a nulák...
Ale chtěl jsem něco jiného:
Když nemáš co napsat a chceš si jen nesmyslně "rýpnout", tak radší nepiš nic.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.12 21:31
avatar

Hejkale, já bych měl co napsat, ale už to napsali jiní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 08:40

Ještě dopním, že v minulosti se nulák propojil i na kostru lustru, pokud nemáte napojen proudový chránič, dá se to tak napojit. Pokud tomu tedy dobře rozumím, máte ze zdi celkem 3 dráty a vypínač máte jen jednoduchý? Je možno že to máte ve vypínači propojeno, to chce rozdělat i vypínač a podívat se jestli to původně nebylo zapojeno na dvojvypínač a tudiž by jste měl na lustru víc žárovek. Na současném novém lustru máte kolik žárovek?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hexi*
Datum: 23.08.12 16:29

Normálně zapojte fázi na fázi a nulák na nulák, pokud jste zručnější tak by bylo lepší ještě ze svorky nuláku (ze zdi) propojit na to uzemnění (u lustru bych neřešil pokud se nemáte v plánu na něm houpat). A pokud někdo napíše, že je to prasecké, tak ať se podivá do krabic starších domů :-P

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.