Lze použít čerstvé dřevo na stavbu kůlny?

Od: Datum: 22.08.12 19:10 odpovědí: 3 změna: 23.08.12 18:50

Dobrý den

Chci se zeptat jestli je možné použít na stavbu kolny prkna a hranoly nařezané ze stromu který je čerstvě uschlý? Je to borovice, ještě v zimě měla jehličí, už ho nemá. Kůra ještě neopadává, pokud se porazí a použije, pozná se na dřevu že je ze souše? A co pevnost?

Dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 22.08.12 22:37

Bez problému to použít můžete, Ani nemusíte řešit suchost dřeva-zabudované dřevo doschne v kůlně. Jediné, co je třeba vzít v úvahu, je možnost napadení dřeva dřevokazným hmyzem. Prohlédněte kůru, zda v ní není dřevokazný hmyz, a nebo to dřevo rovnou natřete něčím proti dřevokaznému hmyzu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: paarez
Datum: 23.08.12 14:33

Děkuji za Vaši radu.

Takže až strom porazim, pokud neni uvnitř napadený hnilobou nebo dřevokazným hmyzem, mohu ho klidně použít a vůbec se to na vzhledu nepozná? Nebude dřevo černat? A co pevnost a životnost?

Dekuni.

Od: kjanik112*
Datum: 23.08.12 18:50

U borového dřeva záleží, jak je smolnaté, například borovice alpská, z hor, (kde neroste nic, tam roste borovice)-má tolik smoly, že je truhlářsky nepoužitelná, s také špatně hoří, oheň jen čadí. Ale to asi nebude Váš případ. Smolnatost způsobuje, že dřevo jde špatně natírat, na smole barva nedrží. Vy chcete tu kolnu natírat? Borovicové dřevo může zamodrat, což ale vadí jen při bezbarvém laku. Pokud je dřevo zdravé, bude i pevné. Ovšem borovice venku pod bezbarvým lakem dlouho pěkná nevydrží.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.