Na co potřebuji povolení a na co ne?

Od: Datum: 22.08.12 08:55 odpovědí: 5 změna: 22.08.12 22:10

Dobrý den.

Před barákem máme zahrady, které spolu sousedí nejdelší stranou. Jednu z nich - krajní, mám já. Rozměr zahrady je 25 metrů délka a 4 metry šířka. Zahrady tedy spolu sousedí s delší stranou - a to 25 metrů. Moje - krajní - sousedí pouze z jedné strany.

Otázka: Na co potřebuji povolení, od koho a na co ne?

1) Karavan na zahradě ( pochopitelně se střechou )

2) Dřevěná pergola

3) Nějaký plechový zahradní domek ( na nářadí )

4) Nějaká dřevěný zahradní domek ( na nářadí )

Děkuji.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 22.08.12 09:06
 

http://www.penize.cz/18253-no…hlaseni-a-stavebniho-povoleni

Podle mne,pokud nemá stavba základy,není třeba povolení.Stačí mít pergolu na kůlech,přívěs má kola,domek na nářadí nejvíc 4x4m.

 
Datum: 22.08.12 10:22
 
avatar

Nwn na kolik se za posledních cca deset roků změnila legislativa!Ale pkd není pevně spojen s podkladem,tak není potřeba povlení-tím spojeném se myslí bez základu.

 
Od: uska®
Datum: 22.08.12 11:20
 

Altány

01. Jak postupovat při povolování staveb bez energetických nároků o rozloze do 25 m2 na vlastním pozemku (altánky, přístřešky)

Na altány je možné aplikovat § 103 odst. 1 písm. g) bod 3. stavebního zákona (přenosná zařízení, konstrukce a lešení), podle kterého nevyžadují tyto stavby ohlášení ani stavební povolení. Vyžadují však územní rozhodnutí nebo územní souhlas, pokud se ovšem nejedná o stavby uvedené v § 79 odst. 3 písm. j) stavebního zákona (jejich doba umístění na pozemku nepřesáhne 30 dnů v roce).

Jednoduchá stavba

01. Co se rozumí pojmem "jednoduchá stavba" ve smyslu stavebního zákona č. 183/2006 Sb.?

Pojem jednoduchá stavba není stavebním zákonem č. 183/2006 Sb., definován. Jednoduché stavby jsou uvedeny v § 104 stavebního zákona - "Ohlašování jednoduchých staveb, terénních úprav, zařízení a udržovacích prací"

Pergola

01. Jak povolovat pergoly?

Pergola jako konstrukce, nebo jako výrobek, který plní funkci stavby, nevyžaduje pro své provedení v souladu s § 103 odst. 1 písm. g) bod 3 nebo bod 5 stavební povolení ani ohlášení stavby. Vyžaduje územní souhlas (územní rozhodnutí).

02. Co vyžaduje realizace pergoly s krbem na zahradě řadového rodinného domu?

Na stavbu pergoly a krbu je možno aplikovat ustanovení § 103 odst. 1 písm. g) bod 3 stavebního zákona tj. stavby bez ohlášení stavebnímu úřadu. Pokud by se jednalo o výrobky plnící funkci stavby, pak je nutno postupovat podle § 103 odst. 1 písm. g) bod 5 stavebního zákona. Ve všech uvedených případech je nutný územní souhlas podle § 96. Dojde-li však stavební úřad k závěru, že záměr nesplňuje podmínky pro vydání souhlasu, nebo je-li třeba stanovit podmínky pro jeho realizaci, je nutno požádat o rozhodnutí o umístění stavby (§ 79 citovaného zákona).

- čerpáno z http://www.uur.cz/1000-otazek/prehled.a

 
Od: verva
Datum: 22.08.12 20:24
 

Děkuji tedy.

Rozumím tomu tedy z odpovědí, že když postavím pergolu, kde nebude žádný základ - bude stát na ,,hlíně" ale bude ,,kolem dokola" uzavřená - zkrátka jako chatka, nikdo mi nemůže nic říct a nikoho se nemusím na nic ptát?

Od: uska®
Datum: 22.08.12 22:10
 

ach ne, přečtěte si 5tý řádek z příspěvku nad vámi...Vyžadujíadují však územní rozhodnutí nebo územní souhlas, ...

takže polotaticky- nepotřebuijete stavební povolení, nemusíte podávat ohlášku, ale potřebujete územní rozhodnutí nebo souhlas. To vše vyřídíte na stavebním úřadě.

doplněno 22.08.12 22:11:

*vyžadují

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.