Položení plovoucí podlahy na parkety-nerovnos

Od: Datum: 21.08.12 16:26 odpovědí: 7 změna: 21.08.12 18:58

Dobrý den,

předem se chci omluvit za svůj hloupý dotaz, ale přesto ho položím. Jsem úplný laik a rád bych si položil plovoucí podlahu na parkety. Otázky zní: když budu pokládat plovoucí podlahu o kolik cca centimetrů se celkově podlaha zvýší? Jde mi o to, že když položím plovoucí podlahu, zda se nezvýší na tolik, že nebudu moc zavřít dveře. Vím, že je to pro zkušeného kutila hlupý dotaz, ale raději se zeptám teď, než budu mít položenou půlku podlahy a potom budu řešit problémy. A jestli se mě chce někdo zeptat proč nechci zachovat parkety, tak je to jednoduché. Parkety jsou ve velice špatném stavu a chci zvolit jednodušší cestu než broušení, lakování, atd.

Předem děkuji za všechny odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 21.08.12 16:29

Není nic jednoduššího , než že se potom podříznou dveře - u dcery v bytě se toto řešilo - parkety se musely srovnat,aby podlaha byla položená rovně- nejvíc se podkládalo právě při přechodech z místnosti do místnosti - aby byla podlaha v rovině . Nakonec se dveře podřízly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 21.08.12 16:37

co je to velmi špatný stav parket. myslíte si, že můžete položit plovoučku na nestabilní hrbatý podklad? ani náhodou. přečtěte si v popisu výrobku, jaká je tolerance nerovnosti. větší nerovnosti se řeší různými podklady, kde se však dostáváte na jinou výšku podlahy,ale rozhodně to nesrovná parketové vlnobití.

doplněno 21.08.12 16:42:

jen pro zajímavost. tchán měl uprostřed místnosti bouli a položil na to po mém varování plovoučku. za pár dní se mu podlaha uprostřed místnosti zvedla, že to bylo na totální předělání. podklad prkenná podlaha v docela slušném stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.12 16:45
avatar

Navíc pod plovoučku budete muset položit protihlukovou fólii, jinak bude nesmírně hlučná. Vezměte si měřidlo a zajděte do prodejny všecko prozkoumat. Ať vám to pak nedopadne tak, že sice dveře seříznete, ale podlaha bude nad prahem. V prodejně nebývá nával a prodavač je odborník, poradí. Je třeba dát s ním řeč.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkaona*
Datum: 21.08.12 17:22

Nemyslím si, že by pán pokládal plovoucí podlahu na nerovné parkety. Nevím, nepřipadá mi to tak..zničené parkety neznamenají zásadně boule na podlaze.

Ono stačí i pouhým okem porovnat výšku plovoucí a podložky pod ní. Případně poměřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 21.08.12 18:58

neznamenají, ale víc jsme se nedozvěděl. říká se, že "Oko vidí,oko není ...".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.12 17:33
avatar

zeptejte se u prodejce. Podlě mě plovoučka na parkety zásadně nepatří. Povrch má být rovný a souvislý a nerovnosti mají být do několika mm na 1m délky. Ve valné většině případů (existují vyjímky) se to tak prostě nepokládá. Nikdo Vám pak nezaručí dlouhodobou životnost. Můj názor.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 21.08.12 18:56

souhlas

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.