Pila na cihly nebo ytong

Od: Datum: 20.08.12 16:04 odpovědí: 6 změna: 20.08.12 22:36

Jaký je rozdíl mezi ruční pilou na porobetonové tvárnice (YTONG) a na duté cihelné bloky (HELUZ)? Jak je od sebe rozeznám?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.08.12 16:10

Pila na cihlu bude mít mnohem kvalitnější ´zuby´, zatímco ytong můžeš řezat čímkoli, nekvalitní pila si na cihle zuby vyláme... ;)

Pily na cihelné bloky mají zuby z tvrdokovu nebo slinutého karbidu, takovou pilu poznáš snadno - na zubech jsou napájené ´tvrdou pájkou´ plátky z jiného materiálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 20.08.12 16:25
avatar

I pily na poroš mají zuby ze slinutých karbidů. A nemusí stát velké peníze. Takže tohle není nejlepší poznávací znamení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 20.08.12 16:50
avatar

Dobrý den. YTONG, tvárnice jsme řezali na cirkulárce, šlo to rychleji, než ručně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.12 17:15
avatar

Jj Ytongy se dají jakoukoliv pilou na dřevo,ale pkd je to normální,tak se za chvíli zmaří! Pokud znáte Auroru (láz.komplex-Třeoň) tak při rekonstrukci kancelářského křídla na jedno patro )v podstatě jedna kacelář -tři příčky se 3 futry celkem asi 10? bud.pokojů?) 2plátky do obl.pily na dřevo!Tenkrát snad ani nebyli jiné.Jinak pila na Ytongy má také zuby z tvrdokovu a také se s ní dají řezat i Porothermy a Heluz! jen díky velikostí zubů to jde hůře!Jde to velkým rozbrusem,ale neprořeže celou a hodně prachu nebo si v kdejaké půjčovně půjčit Jumbo nebo jinou na mokré řezání.(teda pkd se to vzhledem k velikosti stavby vyplatí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.12 17:17
avatar

to záleží jakou pilu si pořídíte. Pokud ale zvolíte pilu s plátky SK, tak nařežete obojí.

Co potřebujete řezat? Ytong, nebo Heluz.?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.12 22:36

Potřebuju řezat HELUZ a nechci se nechat v krámu oklamat, protože dnes se už u odborníků nenakupuje.

doplněno 21.08.12 08:45:

Klidně Vám prodají jako pilu na cihly obyčejnou pilu na dřevo. Viděl jsem ale třeba pilu s SK plátky na každém zubu a jinou na každém druhém zubu, cenový rozdíl nevelký, tipoval bych, že ta s každým druhým zubem je vhodnější na YTONG a ta s každým na cihlu - je to tak?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.