1x

Jak zvýšit výšku postele?

Od: Datum: 20.08.12 13:44 odpovědí: 6 změna: 20.08.12 16:20

Kdo mi prosím poradí? Potřebuji zvýšit dvoupostel / 2 samostatná lůžka spolu šešroubovaná/ s úložným prostorem. a zadním čelem.

Z důvodu špatného vstávání / po těžké operaci/ potřebuji zvýšit.

Děkuji za radu

Dany

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.12 13:47

Možných řešení je jistě více...

Např.nechat si udělat pod celou postel nějaký hezký dřevěný soklík...nebo rošt..

Celou postel postavit na výsuvné nohy...

Zkusit použít vyšší matraci (pokud je dostupná)..

doplněno 20.08.12 14:52:

P.S.: když použijete nožičky ke kuchyňské lince, dá se na ně nasadit i krycí soklík...a následně demontovat...pokud je potřeba.

Ohodnoceno: 3x

Od: askmenow*
Datum: 20.08.12 14:06

Nebo celou postel tak, jak ji máte (pokud nemá nemá nohy - pokud má, nožky odšroubovat, jde-li) položit na palety.

Budete se divit, ale nábytek z palet je teď celkem hit.

http://3.bp.blogspot.com/_-2I…pQ3sjMcw/s1600/pallet+bed.jpg

http://assets.inhabitat.com/w…/files/2010/04/pallet-bed.jpg

Výhoda je, že hodně unesou, jsou lehce k dostání... a stačí je třeba jen nějak natřít, pokud chcete uhlazenejší vzhled. A nebála bych se barev ;) Udělejte z toho přednost.

doplněno 20.08.12 14:32:

Pohužel jsem to zatím viděla jen ve studentském bytě. Je pravda, že ten prach asi bude problém... kamarádi říkali, že tam prostě luxují tak, že těma dírama strkají dovnitř tyč od vysavače. Měli to na jednolůžkách, u dvou to bude asi trošku složitější... Ale nijak extra si na to nestěžovali.

Já bych to tak asi nechala, maximálně palety natřela pro efekt. Podle mě pak nikoho "cizího" ani nenapadne, že jd eo palety. Měla bych pocit, že čímkoli to karyju, budete se pod tím hromadit prach stejně, jen se nedostanu k tomu ho uklidit.

Když už bych to jó chtěla zakrýt, asi bych na to spíš upevnila látku ladící třeba se závěsy, nebo tak. A moc bych se s tím nepárala - podle délky a výšky těch stran bych si vystříhala a nechala obšít kusy látky )bohužel stroji nevládnu), přišila/přilepila na jejich kraje suchý zip, tavnou pistolí sucháč přilepila na ty palety a tak bych to tam připěvňovala - abych to mohla sundavat v případě potřeby.

A nebo, pokud máte ty vaše postele s úložným prostorem otevírací, nešla by nějak látka po jejich otevření připevnit do nich a nechat viset dolu tak, žeby látka překrývala jak původní postele, tak palety? Vypadalo by to pak jako jeden kus... mohlo by to jít i nějak nařasit, nebo tak.

Od: danyb*
Datum: 20.08.12 14:27

Moc dobrý nápad. Již jsem viděla v TV - použili palety na sedačku.

Ale bude se tam prášit, nebude se v nich moci nijak luxovat. Co třeba otapetovat, anebo jinak zakrýt? Nebude z toho pak opičárna, tzv.?

Poraďte ještě.

Díky

Datum: 20.08.12 14:32

Výborná nápad...

A teď si zkuste představit, jaká to bude bolest, až v noci půjdete bez světla na WC...a při návratu bosou nohou (nejlépe palcem) kopnete do některé "krásné" hrany těch úžasných palet..

Doufám, že ortopedii máte poblíž...

Od: pt®
Datum: 20.08.12 16:11

"danyb", my to vyřešili způsobem, že jsme koupili matrace s paměťovou pěnou a položili je na stávající matrace. Je já jsem po čase spodní matraci vyndala a dala 10 cm polystyren a na něj položila tu novou matraci. Vstává se nám dobře.

Datum: 20.08.12 16:20

Mám veliké pohodlné křeslo a když jsem šla na operaci kýčelního kloubu a věděla jsem, že nesmím sedat na nízké, zeť mi vyměnil nožky na tom křesle. Celé se zvedlo o cca 12cm. Nožky koupil. Takové velice masívní, profesionální a vypadá to, že jsou tam odjakživa. ;) Možná, že by nebylo od věci, pozvat stolaře, truhláře. Já stále nevím, který z nich co dělá. Ať se na to podívá a navrhne řešení cestou nejmenšího odporu.*jasne*Já jsem měla se vstáváním z nízké postele vždycky problém. Nemocniční lůžko byl můj sen. Tak jsem si nechala udělat širokou a vysokou postel z masivu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.