Výběr karmy

Od: Datum: 19.08.12 14:33 odpovědí: 2 změna: 19.08.12 19:35

Dobrý den,musíme akutně vymněnit starou karmu Mora 370 za novější tip a nevím si rady mezi MORA VEGA 10E.NO42MAX, MORA VEGA 10G.NO52MAX a MORA VEGA 10.NO32 MAX, výkony jsou stejné rozdíl vidím pouze v ceně a v zapalování.Prosím Vás nevíte na jakém principu pracuje hydroturbínkové zapalování u karmy a jaký je rozdíl mezi tímto a bateriovým zapalováním.A také jaká je pravděpodobnost, které se dříve pokazí a půjde lépe a hlavně levněji opravit. Díky za Vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 19.08.12 15:43

Při výměně vám bude pasovat jen s přídomkem MAX.Pizzozapal znáte,bateriové dává více jisker zasebou.Turbinka nemá plamínek a zapaluje se jen když se pustí teplá voda.Nejjednodušší na opravy je pizzo,turbínková šetří plyn na zapálení.(novinka)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.12 19:35
avatar

jak název napovídá, princip turbínkového zapalování spočívá v roztáčení turbínky proudící vodou. Pustíte vodu, proudící voda roztočí turbínku, turbínka roztočí dynamo, dynamo vytvoří vytvoří elektrickou energii, která přes nějaký přes nějaký elektrický aparát otevře plynový ventil pod hořákem a spustí zapalovací jiskru.

U bateriového zapalování se energie nebere z turbínky, ale z baterií. Elektrický aparát pro otevření plynového ventilu a pro zapalovací jiskru je napájený z baterie.

Turbínkové zapalování je novinka, takže se obávám, že na otázku z vaší poslední věty ještě není odpověď. Obecně ale platívá, že co je levnější, to má i levnější servis.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.