Stavba domku vs povolení stavby od sousedů?

Od: Datum: 18.08.12 10:36 odpovědí: 4 změna: 19.08.12 08:31

zdravím,potřebuji povolení ke stavbě domku na svém pozemku od sousedky ,která tam mávedle mne zahradu , o kterou se ani nestará.Kamarádka říká,že ano. Tak nevím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 18.08.12 11:03

To není ani tak povolení, ale její vyjádření k zamýšlené stavbě. Ano, pdle zákona je nutné a bude v dokumentaci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.08.12 12:26
avatar

úplně přesně potřebujete souhlas souseda se stavbou na vašem pozemku. Jelikož se bude řešit územní řízení a on je vaší parcelou vlastně "dotčeným subjektem" a musí podat vyjádření - nejlépe souhlas, resp. vyjádření, že nic nenamítá proti Vašemu záměru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vitek555
Datum: 19.08.12 05:53

A pokuď bude namítat, záleží na tom , co je to za námitky. V našem případě jeden ze sousedů - nevrlý důchodce - snesl tak slabomyslný argument, že se námitce při územním řízení smáli všichni přítomní a jelo se dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.12 08:31
avatar

...to znám.Představte si dvě stejné parcely vedle sebe (čtvercové) a jedna je severní (stavebníkova) a jižní (sousedova). Stavebník stavěl na té severní jednopodlažní dům se sedlovou střechou a soused namítal, že mu to bude stínit na jeho dům na té jižní parcele. Byť je to univerzitně vzdělaný člověk, nebyl schopen pochopit, že na naší severní zemnské polokouli to prostě nejde, aby dům na sever od jeho domu stínil na jih. Stavby házejí stíny na sever že., ale vysvětlujte to někonu, kdo to prostě slyšet a pochopit nechce.Lidi jsou prostě všelijací.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.